نتانیاهو: ایران چیزی نداده ولی چیزهای بسیاری دریافت کرده است

ایسنا نوشت:

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در یک سخنرانی خطاب به گروهی از سران آمریکایی یهودی در بیت‌المقدس گفت که تغییرات در برنامه هسته‌ای ایران بسیار جزئی بوده است و با بی‌اعتنایی به تاکید ایران بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای‌اش مدعی شد که این توافق تاثیر چندانی روی زمان دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ندارد.

به گزارش روزنامه لس‌آنجلس تایمز، نتانیاهو گفت: کل زمانی که آنها به عقب رانده شده‌اند چهار هفته است. این چیزی است که ایران به جهان داده است که عملا برابر با هیچ است.

نتانیاهو این اظهارات را در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 بیان کرد. دیپلمات‌های پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین و چین) به علاوه آلمان امروز(سه‌شنبه) پشت میز مذاکره با نمایندگان ایران در وین می‌نشینند تا چیزی را که احتمالا پروسه‌ای طولانی خواهد بود برای رسیدن به توافق نهایی آغاز کنند.

ایران همواره تاکید کرده است که برنامه هسته‌ای‌اش منحصرا برای اهداف صلح‌آمیز مانند تولید انرژی است.

طبق توافقی که در تاریخ 24 نوامبر در ژنو بین دو طرف حاصل شد ایران ملزم شد که غنی‌سازی اورانیوم در سطح 20 درصد را متوقف کند.

نتانیاهو که بارها تاکید کرده است که یک توافق نهایی باید شامل قوانین سرسختانه‌تری باشد از اینکه ایران زودهنگام از جانب جامعه بین‌المللی پاداش گرفته است، ابراز ناخرسندی کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: ایران چیزی نداده است، ولی چیزهای بسیاری را دریافت کرده است. لغو تحریم‌ها را دریافت کرده است. کشورهایی را دریافت کرده است که برای انجام تعاملات تجاری بیشتر با ایران صف کشیده‌اند.

نتانیاهو این اظهارات را در یک سخنرانی نیم ساعته در نشست سالانه کنفرانس رئیسان سازمان‌های بزرگ آمریکایی یهودی، یک گروه حامی رژیم صهیونیستی که وظیفه لابی‌ کردن سیاست‌گذاران آمریکایی را بر عهده دارد بیان کرد.

/27219

 

کد N130597