تاسف استاد حوزه براي سطح فكر پايين برخي از نمايندگان مجلس

حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان

بعضی از اعضای افراطی جبهه پایداری روحیه جنگ و درگیری دارند و ژن هایشان، ژن نزاع، خشونت، تنازع و درگیری است.

به گزارش آفتاب، حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان استاد برجسته حوزه در گفتگو با پایگاه خبری «تیک» (Tik.ir) ضمن انتقاد از مخالفان طرح آشتی ملی روحانی گفت: برخی مانند بعضی از اعضای افراطی جبهه پایداری روحیه جنگ و درگیری دارند و ژن هایشان، ژن نزاع، خشونت، تنازع و درگیری است.
وی در بخش دیگری بیان داشت: برخی از افراطیون چه در مجلس و چه در احزاب و گروه ها مثل جبهه پایداری دائما بر طبل جنگ می کوبند. در واقع علت مخالفت آنان مصداق این شعر است: نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش این است.
اهم اظهارات این استاد برجسته حوزه علمیه قم در مصاحبه با «تیک»، در پی می آید:
{در مورد مخالفت ها با آشتی ملی مطرح شده توسط روحانی} آشتی ملی مفهومی است که هم بار دینی و هم بار سیاسی دارد. قرآن می فرماید در کار خیر تعاون داشته باشد و در کار گناه و دشمنی همکاری نکنید. آشتی ملی مصداق همین آیه است، یعنی در امور خیر سیاسی و انچه به صلاح جامعه است، تعاون وجود داشته باشد.
به طور کلی برخی مانند بعضی از اعضای افراطی جبهه پایداری روحیه جنگ و درگیری دارند و ژن هایشان، ژن نزاع، خشونت، تنازع و درگیری است. برخی انسان ها روحیه صلح و آشتی و رفاقت دارند از جمله دکتر روحانی. طبع ایشان، طبعی صلح امیز  ومطابق با انچه در اخلاق اسلامی آمده می باشد.
رئیس جمهور برای صلح تلاش می کند اما در مقابل افراطیون برای جنگ کوشش می کنند. درست است که اختلاف نظر در کشور وجود دارد اما ما باید اختلافات را کمرنگ تر و اشتراکات را پررنگ تر کنیم اما در این میان، برخی از افراطیون چه در مجلس و چه در احزاب و گروه ها مثل جبهه پایداری دائما بر طبل جنگ می کوبند. در واقع علت مخالفت آنان مصداق این شعر است: نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش این است.
{انتقاد برخی از نمایندگان از ظریف بابت انگلیسی سخن گفتن} این دسته از انتقادات نشان می دهد که بهانه های این افراد براساس اغراض گروهی و جناحی است. قرآن نیز می گوید ما پیامبران را با زبان خودشان فرستادیم. زبان انگلیسی زبان بین المللی است و در موسسات قم نیز به طلبه ها برای سفرهای تبلیغی به خارج از کشور و تحصیل آموزش داده می شود. در حقیقت، طرح این انتقادات سطح کودکانه و خیلی نازلی داشته و ارزش اعتنا و توجه ندارد.
این افتخاری است که آقای ظریف به زبان بین المللی مسلط هستند و از طریق آن راحت تر مطالب خود را به طرف مقابل می فهمانند. واقعا برای سطح فکر بسیار پایین برخی از نمایندگان مجلس تاسف می خورم که اینگونه مسائل را را مطرح می کنند. البته فکر می کنم از نظر وجهه بین المللی خیلی ها در دنیا به خاطر این سخنان بخندند. این افراد همان هایی هستند که  فرق MPT و NPT را نمی‌دانند، حالا این آبروریزی اش بیشتر است یا سخن گفتن به زبان انگلیسی، در واقع تسلط آقای وزیر به زبان انگلیسی باعث افتخار است.
آقای محمد جواد لاریجایی نیز در یک شبکه ی امریکایی به انگلیسی گفتگو می کردند و حتی در تمجید از ایشان در روزنامه اطلاعات یادداشتی نوشته شده بود. این ها جز افتخارات است، واقعا نمی دانم، چرا برخی اینقدر کج سلیقه و منفی نگر هستند.
{در خصوص کم سواد خطاب کردن منتقدان توسط روحانی} با سوادی و کم سوادی مفهومی نسبی دارد. آقای رئیس جمهور گفتند توقعشان این است که انسان هایی که در مسائل سیاسی تخصص دارند، به صحنه بیایند.  ایشان می گفتند افراد باسوداتر هم وارد عرصه شوند و سکوت نکنند . حالا برخی، همین را هم بهانه کرده اند. بالاخره کسی که دنبال بهانه باشد از هر مسئله ای برای انتقادهای بی پایه استفاده می کند.
کد N130563