اتحادیه اروپا 12 میلیون یورو برای کمک به امحای تسلیحات شیمیایی سوریه اختصاص داد

سوريه

کمیساریای اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه 12 میلیون یورو برای کمک به امحای تسلیحات شیمیایی سوریه اختصاص داده است.

کمیساریای اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه 12 میلیون یورو برای کمک به امحای تسلیحات شیمیایی سوریه اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، کمیساریای اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد این اتحادیه قراردادی را امضا کرده که به موجب آن 12 میلیون یورو جهت مشارکت در امحای تسلیحات شیمیایی سوریه اختصاص داده می‌شود.

در این بیانیه آمده است: امحای تسلیحات شیمیایی سوریه اقدامی مناسب برای پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور است.

در ادامه این بیانیه همچنین تاکید شده که امحای تسلیحات شیمیایی سوریه اقدامی است که از لحاظ چارچوب و دوره زمانی در تاریخ سابقه نداشته و اتحادیه اروپا امیدوار است که همکاری مثمر ثمری را در این باره با سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی و سازمان ملل داشته باشد.

پیشتر وزرای خارجه اتحادیه اروپا توافق کردند که تغییراتی در مواضع ایجاد شده علیه سوریه صورت بگیرد که این مساله شرایط را برای حمایت از امحای تسلیحات شیمیایی این کشور فراهم کرد.

شورای امنیت نیز از دمشق خواسته بود تا به انتقال سلاح‌های شیمیایی خود به خارج سرعت ببخشد.

دو بخش از تسلیحات شیمیایی سوریه در ژانویه گذشته به خارج از سوریه انتقال یافت اما بخش سوم حدود یک هفته پیش از این کشور خارج شد.

انتهای پیام

کد N130529