• ۹بازدید
/نهمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی/

رئیس مجلس افغانستان: پارلمان‌های اسلامی ظرفیت نزدیکی ملت‌ها و دولت‌های اسلامی را دارند

رئیس مجلس افغانستان گفت: پارلمان‌های کشورهای اسلامی می‌توانند موجب نزدیکی ملت‌ها و دولت‌های اسلامی شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رعوف ابراهیمی، رئیس مجلس افغانستان در نهمین اتحادیه بین‌المجالس اسلامی گفت: مسلمانان می‌توانند با چنگ زدن به حبل‌لله متین چالش‌های فردی و اجتماعی را از طریق اتحاد، وحدت وهمدلی برطرف کنند.

وی تاکید کرد:‌ امکانات، فرصت‌ها و ظرفیت‌های زیادی در اختیار کشورهای اسلامی قرار دارد. منابع زیرزمینی و معادن در دسترس کشورهای اسلامی است که در صورت تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و دوجانبه و چند جانبه بین کشورهای اسلامی قابلیت به‌الفعل شدن پیدا می‌کنند.

رئیس مجلس افغانستان افزود: افغانستان بهترین پل ارتباطی برای تقویت ارتباط با آسیای مرکزی و کشورهای جنوب آسیاست. استفاده از خاک افغانستان موجب رشد اقتصادی کشورهای این منطقه می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات و چالش‌های مردم افغانستان گفت: وضعیت موجود افغانستان را به خوبی درک می‌کنید. آزادی افغانستان از چنگال شوروی سابق با کمک خدا و مبارزه مردم و تقدیم هزاران شهید و معلول به دست آمد اما تروریسم بار دیگر مردم افغانستان را در رنج قرار داده است. جنگ و مداخله آینده افغانستان را در پرده‌ای از ابهام قرار داده است.

ابراهیمی تصریح کرد:‌تروریست‌ها و چاقاچیان مواد مخدر با شعار نجات افغانستان به این کشور آمدند ولی هم اکنون درصدد خروج نیروهای خود از افغانستان هستند.

رئیس مجلس افغانستان خواستار اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی برای رشد اقتصادی کشورهای اسلامی شد و افزود: اگر همکاری‌های بین کشورهای اسلامی به صورت مرتب تداوم نیابد همچنان گرفتار امیال جنایتکاران خواهیم بود. بنابراین حکومت‌هایمان را موظف به گسترش همکاری‌های بین کشورهای اسلامی کنیم.

انتهای پیام

وبگردی