در مصاحبه با «سی ان ان»

شرمن: ایران بسیار بیشتر از آنچه که می‌گوید انجام داده است/ مذاکرات نهایی بسیار سخت است

وندی شرمن

معاون وزیر خارجه آمریکا و رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گروه ۱+۵ در مصاحبه با «سی ان ان» تصریح کرد که تعهدات توافق اولیه هسته‌ای تابحال محقق شده است اما مذاکرات نهایی بسیار سخت خواهد بود.

به گزارش آفتاب «وندی شرمن» معاون «جان کری» و رهبر تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان)، در مصاحبه با شبکه سی‌ان ان تصریح کرد: تاکنون، همه، هم ایران و هم بقیه ما که کاهش تحریم‌های بسیار محدود و هدفمند را ارائه کردیم به تعهدات خود عمل کرده‌اند.
وی ادامه داد: مذاکرات وین بر اساس همان گام اول بنا گذاشته شده است زیرا ما نمی‌خواهیم آن تنها گام باشد. ما با چشمانی باز و بسیار هوشیار به مذاکرات آمدیم. مذاکرات بسیار سخت خواهد بود.
شرمن در واکنش به اظهارات اخیر مقام معظم رهبری آیت‌الله «علی خامنه‌ای» درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: آنچه که به آن اهمیت می‌دهم این است که ایران بسیار بیشتر از آنچه که می‌گوید انجام داده است.
معاون وزیر خارجه آمریکا ادامه داد که هرگونه توافق نهایی مشروط به آن است که ایران گام‌های محکم قابل اثباتی بردارد که جلوی دسترسی این کشور به سلاح هسته‌ای را بگیرد.
فارس
کد N130078