جمهوری آفریقای مرکزی از نیروهای فرانسوی خواست بمانند

سیاسی

رئیس‌جمهوری موقت آفریقای مرکزی از سربازان فرانسوی خواست تا زمان برگزاری انتخابات در اوایل 2015 در این کشور آفریقایی بمانند و جلوی درگیری‌های بیشتر را بگیرند.

رئیس‌جمهوری موقت آفریقای مرکزی از سربازان فرانسوی خواست تا زمان برگزاری انتخابات در اوایل 2015 در این کشور آفریقایی بمانند و جلوی درگیری‌های بیشتر را بگیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، درخواست کاترین سامبا پانزا، رئیس‌جمهوری موقت آفریقای مرکزی از فرانسه سه روز پس از آن صورت گرفت که پاریس تصمیم گرفت تا نیروهای خود را برای اقدامات احتیاطی بیشتر به دو هزار تن افزایش دهد.

الیزابت گویگو، یکی از نمایندگان پارلمان فرانسه در بانگی، پایتخت آفریقای مرکزی گفت: رئیس‌جمهوری موقت این کشور آفریقایی به ما گفت که باید تا زمان برگزاری انتخابات در این کشور بمانیم. این انتخابات قرار است اوایل 2015 برگزار شود.

پارلمان فرانسه قرار است 25 فوریه سال جاری میلادی درباره این مساله که آیا 2000 سرباز این کشور مستقر در آفریقای مرکزی می‌توانند طبق طرح اولیه که آوریل سال جاری میلادی منقضی می‌شود، در این کشور آفریقایی بمانند یا خیر رای دهند.

اتحادیه اروپا نیز متعهد شده تا حدود 900 سرباز به آفریقای مرکزی اعزام شود. همچنین اتحادیه آفریقا نیز به دنبال استقرار 6000 سرباز در این کشور آفریقایی است.

رئیس‌جمهوری کنگو به روزنامه فیگارو گفت: برای دستیابی به یک اقدام ملی ما نیازمند حدود 10 هزار نیروی بین‌المللی برای استقرار در آفریقای مرکزی هستیم.

علاوه بر این وزیر امور خارجه فنلاند نیز روز دوشنبه اعلام کرد: هلسینکی می‌تواند 110 سرباز را برای پیوستن به هیات اتحادیه اروپا و کمک به برقراری صلح و امنیت در آفریقای مرکزی مستقر کند.

عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد: درگیری‌های قومی میان مسلمانان و مسیحیان در بخش‌ غربی آفریقای مرکزی که از اوایل ژانویه 2014 آغاز شده تاکنون ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

این در حالی است که نیروهای آفریقایی و فرانسوی تاکنون قادر نبوده‌اند از غارت‌های گسترده و چرخه حملات انتقام جویان میان مسلمانان و مسیحیان جلوگیری کنند.

انتهای پیام

کد N130036