برنامه های نخستین روز اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی

برنامه روز اول

تهران - ایرنا - نخستین روز از نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی که دقایقی پیش آغاز شد، با سخنرانی «حسن روحانی» رییس جمهوری و «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، قرار است در آیین افتتاحیه نهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی «الفاتح عزالدین المنصور» رییس مجلس ملی سودان و رییس هشتمین دوره کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی سخنرانی کند و از «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی دعوت کند تا ریاست نهمین دوره کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی را برعهده گیرد.

همچنین امروز قرار است اعضای کمیته های تخصصی انتخاب شوند و تصویب دستورکار و برنامه کاری دوره کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی نیز در دستور کار امروز این اجلاس قرار دارد.

براساس این گزارش، دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی نیز در این مراسم سخنرانی می کند.

همچنین قرار است روسای مجالس و هیات ها و ناظران به ترتیب حروف الفبا و به زبان انگلیسی در این اجلاس سخنرانی کنند.

به گزارش ایرنا، در جلسه عصر امروز این اجلاس نیز سخنرانی روسای مجالس، روسای هیات ها و ناظران تا اذان مغرب ادامه خواهد یافت و پس از به جا آوردن فریضه نماز سخنرانی روسای مجالس دوباره ادامه می یابد.

قرار است امشب ضیافت شام به میزبانی «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شود و در کنار این ضیافت مراسم پانزدهمین سالگرد تشکیل اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی نیز برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش، فردا (چهارشنبه) و در دومین روز این اجلاس قرار است سخنرانی روسای مجالس، هیات ها و ناظران ادامه یابد.

تصویب و تدوین بیانیه، قطع نامه و گزارش نهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در تهران توسط دبیرکل این اتحادیه از دیگر برنامه های فردای این اجلاس است.

همچنین قرار است در نشست فردای این اجلاس کمیته های تخصصی اجلاس تشکیل جلسه دهند و پیش نویس قطع نامه های خود را به تصویب برسانند.

سیام(3)**9121**9132**1535
کد N129961