ارتش سوریه محاصره تروریست ها در شهر مرزی ˈیبرودˈ را تنگ تر کرد

محاصره,یبرود

تهران- ایرنا- ارتش سوریه روز دوشنبه حلقه محاصره شهرˈیبرودˈ آخرین شهر مهم و تحت کنترل معارضان مسلح سوری در منطقه راهبردی مرزی با لبنان در 75 کیلومتری شمال پایتخت را تنگ تر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مرکز ˈدیده بان حقوق بشر سوریه ˈ مستقر در لندن اعلام کرد: نبردهای سنگین روز دوشنبه میان نیروهای دولتی و افراد مسلح و جهادی وابسته به جبهه النصره در اطراف شهر یبرود در منطقه القلمون جریان داشت.

درگیرهای در اطراف ˈراس المعرهˈ وˈالسحلˈ که معارضان مسلح در آنجا سنگر گرفته اند متمرکز بود.

ˈرامی عبدالرحمنˈ رییس این مرکز به خبرگزاری فرانسه گفت: نیروی هوایی سوریه با پرتاب بشکه های انفجاری به حومه یبرود، به دنبال قطع کمک رسانی به معارضان مسلح بود.

حزب الله این نبرد را سرنوشت ساز می داند زیرا خودروهای بمب گذاری شده ای که در انفجارهای اخیر علیه مراکز این حزب مورد استفاده قرار گرفته، از یبرود وارد لبنان شده است.

یک کارشناس امور سوریه نیز گفت: معارضان مسلح از شهر ˈیبرودˈ برای حمله به مناطق تحت کنترل دولت سوریه مانند ˈمعلولاˈ و ˈصیدنایاˈ استفاده و حتی دمشق را نیز تهدید می کنند.

شهر یبرود، پیش از بحران سوریه در ماه مارس 2011، حدود 30 هزار نفر جمعیت داشت که 90 درصد آنان اهل سنت و 10 درصد نیز مسیحی بودند.

**مترجمام**1480**2023
کد N129766