با امضای 13 نماینده؛

استیضاح وزیر راه در مجلس کلید خورد

عباس آخوندی,دولت یازدهم,رییس‌جمهور,استیضاح,مجلس نهم,وزارت راه و شهرسازی,قانونگذاری

همشهری آنلاین: سیزده نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه استیضاح وزیر راه و شهرسازی را در مجلس امضا کردند و بر این اساس استیضاح عباس آخوندی در مجلس کلید خورد.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
سیزده نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه استیضاح وزیر راه و شهرسازی را در مجلس امضا کردند و بر این اساس استیضاح عباس آخوندی در مجلس کلید خورد.

عبدالرضا عزیزی با اعلام این خبر به خبرگزاری ایسنا، گفت: موضوع این استیضاح راه آهن مشهد، شیروان، بجنورد، گرگان است که در دولت دهم تمام مسیر قانونی آن طی شد و قرارداد بسته شد اما دولت یازدهم آن را لغو کرد.

وی اضافه کرد: ما به آقای رییس‌جمهور و وزیر نامه نوشتیم، از آنها سوال کردیم، تذکر دادیم و جلسه گذاشتیم اما افاقه‌ای نکرد.

نماینده مردم شیروان در مجلس با اشاره به اختصاص 960 میلیون یورو اعتباردر سال 92 برای این راه‌آهن، تصریح کرد: اگر قرارداد بسته نشود این پول از بین می‌رود و راه‌آهن بلاتکلیف می‌ماند. ما هم تا آخر سال بیشتر فرصت نداریم و برای همین مجبور شدیم به جای سوال، استیضاح وزیر را مطرح کنیم.

وی در پایان گفت که نامه استیضاح وزیر راه به هیات رییسه ارجاع شده است.

به گزارش همشهری آنلاین،  برخی نمایندگان مجلس برای پیشبرد طرحهای استانی خود به مواردی از جمله سوال و استیضاح وزیران متوسل می شوند. لذا بعید است این استیضاح به مرحله عمل برسد.