کشته شدن 23 نظامی پاکستانی/ مذاکرات صلح با طالبان متوقف شد

آسیا اقیانوسیه

دولت پاکستان در واکنش به کشته شدن 23 نظامی این کشور، مذاکرات صلح با شبه نظامیان طالبان را متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، مذاکرات صلح دولت پاکستان با نمایندگان طالبان این کشور متوقف شد. این اقدام در واکنش به کشته شدن 23 نظامی ارتش پاکستان به دست شبه نظامیان طالبان انجام گرفت. بر این اساس پیش از شروع دور جدید مذاکرات اسلام آباد با نمایندگان طالبان، "تحریک طالبان" شاخه نظامی شبه نظامیان اقدام به اعدام 23 نظامی مذکور کرده اند، از این رو دیدار هیئت های مذاکره کننده دو طرف که قرار بود امروز دوشنبه برگزار شود، لغو شد.

"عرفان صدیقی" رئیس هیئت نمایندگان دولت پاکستان در این رابطه گفت: در حال حاضر مذاکره بی معنی است. متاسفانه باید بگوییم تحولات در مسیر درستی نبوده است. در همین حال "نواز شریف" نخست وزیر پاکستان که مذاکرات صلح با طالبان به ابتکار وی آغاز شد، کشته شدن نظامیان دولتی را "یک جنایات وحشتناک" دانست. شریف تاکید کرد چنین اقدامی آثار سوء بر مذاکرات می گذارد.

گفتنی است "عمر خالد خراسانی" از سرکردگان جنبش تحریک طالبان شب گذشته از اعدام نظامیان دولتی دستگیر شده توسط شبه نظامیان خبر داد. به گفته وی این اقدام در واکنش به کشته شدن شماری از اعضای طالبان بازداشت شده توسط دولت پاکستان بوده است.