ملاقات رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان

سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین محمدی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با حجت الاسلام والمسلمین سید علی فضل الله ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره خصومت‌های آمریکا اظهارکرد: نباید فراموش شود که آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی دشمن اصلی ملت‌های منطقه هستند. آنان تلاش دارند با ایجاد فتنه و اختلاف میان مسلمانان و شعله‌ور کردن اختلافات مذهبی به اهداف شوم خود برسند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با تاکید بر لزوم هوشیاری در برابر توطئه دشمنان بر حفظ وحدت مسلمانان جهان تاکید کرد و افزود: از طرح هرگونه مسایل خلافی باید پرهیز شود. طرح چنین مسایلی هم‌چون سم مهملکی است که باعث رسیدن دشمنان به اهداف شوم خود خواهد شد.

وی با اشاره به خطر گروه‌های تکفیری تاکید کرد: گروه‌های تکفیری ساخته و پرداخته آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده و خطری برای کل کشورهای اسلامی در منطقه و در جهان به شمار می‌روند. این گروه‌ها هیچ ارتباطی با اسلام نداشته و نه اهل سنت و نه شیعه و نه هیچ مسلمانی در دنیا آن‌ها را قبول ندارند.

سید علی فضل الله نیز در این ملاقات با اشاره به نقش بارز ایران در منطقه و جهان گفت: متاسفانه با توطئه دشمنان، مساله اصلی ملت‌های منطقه یعنی مساله فلسطین از صدر اولویت‌ها خارج شده است. دشمنان تلاش دارند چهره دشمن صهیونیستی را برای ملت‌های منطقه به عنوان یک دوست جلوه دهند.

او با تاکید بر توطئه ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی افزود: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند خطر اصلی، موضوع ایجاد اختلاف میان مسلمانان است و دشمنان تلاش دارند با ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی، مسلمانان را درگیر اختلافات داخلی سازند تا موضوع دشمنی با آنان مورد غفلت قرار گیرد بنابراین باید همگان در برابر این توطئه هوشیار باشیم و در این راستا نقش حوزه‌های علمیه و رسانه‌ها در تبیین ماهیت این توطئه حائز اهمیت است.

سیدعلی فضل الله مقابله با فتنه گروه‌های تکفیری را امری ضروری دانست و گفت: این گروه‌ها می‌خواهند چهره اسلام را در جهان خلاف واقع جلوه دهند. این گروه‌ها هیچ ارتباطی با اهل سنت نداشته و هدف اصلی آن‌ها تخریب چهره اسلام در دنیاست. بنابراین وظیفه همه مسلمانان اعم از سنی و شیعه ایستادگی در برابر این گروه‌هاست.

در ادامه غضنفر رکن آبادی، سفیر ایران در لبنان نیز به تشریح آخرین وضعیت مذاکرات کشورمان با مجموعه کشورهای 1+5 و هم‌چنین آخرین وضعیت تحولات سوریه پرداخت.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشورمان، هم‌چنین دیداری با شیخ عبدالامیر قبلان، نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان داشت.

در این دیدار قبلان با اشاره به حمایت‌های ایران از فلسطین و مسلمانان در منطقه و جهان گفت: ایران همواره در راستای حفظ و تقویت وحدت میان مسلمانان تلاش کرده و گام‌های محکمی در این راستا برداشته و دست دوستی به سمت همه کشورهای مسلمان دراز کرده است اما متاسفانه برخی طرف‌ها واکنش مناسبی از خود نشان نداده‌اند و دشمن اصلی خود یعنی رژیم غاصب صهیونیستی را فراموش کرده‌اند.

نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با تاکید بر همبستگی کامل با ایران گفت: مسلمانان جهان ایران را پناهگاه و امید خود می‌دانند و از این رو دشمنان هیچ‌گاه دست از توطئه علیه ایران برنخواهند داشت. اکنون گروه‌های تکفیری که مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، مسلمانان شیعه را به عنوان دشمن خود معرفی می‌کنند.

در این دیدار حسن صحت، سرپرست رایزنی فرهنگی و حسن ربیعی، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف نیز حضور داشتند، درباره تحولات منطقه و جهان اسلام گفت‌وگو شد.

انتهای پیام

کد N129470