در دیدار رییس مجلس سوریه مطرح شد؛

تاکید لاریجانی بر تداوم حمایت و پشتیبانی دولت و ملت ایران از سوریه

محمدجهاد اللحام رییس مجلس سوریه که در راس هیاتی بلندپایه برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی به کشورمان سفر کرده است، ظهر روز دوشنبه با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) لاریجانی در این دیدار با تقدیر از ایستادگی دولت و ملت سوریه در برابر بحران‌آفرینی قدرت‌های بزرگ و هم‌پیمانان‌شان گفت: چشم‌انداز تحولات سوریه رو به پیشرفت و بهبودی می‌باشد و این مرهون پایداری و تدابیر حکیمانه دولت و ملت سوریه در دفاع از آرمان‌ها و محور مقاومت است.

وی در ادامه بر تداوم حمایت و پشتیبانی دولت و ملت ایران از سوریه تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجلاس جاری تهران و حضور تعداد زیادی از روسای مجالس و هیات‌های بلندپایه کشورهای اسلامی ابراز امیدواری کرد که با نتایج حاصل از این کنفرانس وحدت و همبستگی میان کشورهای اسلامی هرچه بیشتر تقویت شود.

محمدجهاد اللحام رییس مجلس سوریه نیز در همین دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران و حضور در اجلاس جاری تهران از تلاش‌ها و اقدامات کشورمان برای تقویت و تحکیم همبستگی میان کشورهای اسلامی و حل مشکلات جهان اسلام تقدیر کرد.

وی در ادامه از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دولت و ملت ایران از مردم سوریه در بحران جاری قدردانی کرد.

طرفین در ادامه درباره تحولات منطقه و اوضاع سوریه با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام

کد N129469