روزنامه‌نگاران ترک به خیابانها آمدند

حدود 200 تن از روزنامه نگاران ترکیه روز یکشنبه در محله بابعالی استانبول و در اعتراض به سانسور و فشار دولت بر رسانه ها به راهپیمایی پرداختند.

روزنامه‌نگاران ترک به خیابانها آمدندحدود 200 تن از روزنامه نگاران ترکیه روز یکشنبه در محله بابعالی استانبول و در اعتراض به سانسور و فشار دولت بر رسانه ها به راهپیمایی پرداختند.

 

 

 

 

آنان علیه دست درازی حزب اسلامگرای حاکم به رسانه ها شعار سر دادند. نیروهای امنیتی در این راهپیمایی دخالت نکردند.

یکی از روزنامه نگاران معترض به دولت رجب طیب اردوغان به یورونیوز گفت: «دولت در تلاش است تا رسانه ها را با استفاده از مدیران یا خبرنگاران نزدیک به خود کنترل کند. اکنون خبرنگاران می خواهند بگویند که کافی است و برای همین ما اینجا در بابعالی گردهم آمده ایم.»

در پایان این راهپیمایی نیز بیانیه معترضان خوانده شد. در این متن آمده است: «سانسور به خبرنگاران فشار می آورد. فشار، سانسور و خودسانسوری رسانه را از بین می برد. نخست وزیر در گزارش های زنده و حتی زیرنویس تلویزیون هم دخالت می کند.»

براساس تازه ترین گزارش گزارشگران بدون مرز درباره آزادی رسانه ها در میان 180 کشور جهان، ترکیه همچنان در جایگاه یکصد و پنجاه و چهارم ایستاده است.

کمیته حمایت از روزنامه نگاران نیز از ترکیه با 40 خبرنگار زندانی برای دومین سال پیاپی به عنوان بزرگترین زندان روزنامه نگاران جهان یاد کرده است.

یورونیوز

52261

کد N129437