عاملیت عرضه یک درصد از منابع ورودی صندوق توسعه ملی به بانک کشاورزی داده شد

بودجه 93

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی عاملیت عرضه یک درصد ازمنابع صندوق توسعه ملی را به منظور ساماندهی تولید و افزایش بهره وری تولید گوشت قرمز در اختیار بانک کشاورزی قرار دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز خود که به منظور بررسی گزارش کمیسیون تلفیق و رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه تشکیل شده بود، تصویب کردند که یک درصد از منابع ورودی به صندوق توسعه ملی در سال 1393 پرداخت شود.

بر این اساس این منابع به منظور ساماندهی تولید و افزایش بهره وری تولید گوشت قرمز سالم و عرضه مناسب به بازار مصرف در قالب طرح پروار بندی دام عشایر با اصلاح و افزایش بهره وری زنجیره تولید از طریق قرارداد عالمیت در اختیار بانک کشاورزی قرار می گیرد تا با معرفی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری کشاورزی عشایر به صورت تسهیلات به طرحهای سرمایه گذاری عشایر و تشکلهای مربوطه پرداخت شود.

نمایندگان همچنین در اصلاحیه تبصره هفت لایحه بودجه مقرر کردند مرجع قانونی ذیربط جایگزین عبارت مجمع عمومی بانکها شود.

بر این اساس کمیته ای مرکب از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، وزرای امور اقتصادیی و دارایی صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و رییس کل بانک مرکزی ایران اجازه دارد تا وجوه حاصل از مانده وجوه اداره شده و یارانه سود تسهیلاتی که تا پایان 1392 پرداخت نشده است را برای افزایش سرمایه بانکهای دولتی و یا پرداخت وجوه اداره شده اختصاص دهد.

سیام(3)**2021**1449
کد N129416