رییس مجلس سومالی: امیدواریم دستاورد اجلاس تهران یکپارچگی بیشتر مسلمانان باشد

سومالی,مجلس 92

تهران - ایرنا - رییس مجلس سومالی ابراز امیدواری کرد که نهمین اجلاس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در تهران نتایج ثمربخشی برای وحدت و یکپارچگی کشورهای اسلامی در بر داشته باشد.

به گزارش ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، «عثمان جاواری» رییس مجلس سومالی که در راس هیاتی بلندپایه از پارلمان این کشور به تهران سفر کرده است، امروز دوشنبه با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

رییس مجلس سومالی با بیان این که کشورش برای گسترش همکاری های همه جانبه با ایران اهمیت فراوانی قائل است، بر اهمیت اجرای توافقات دو جانبه تاکید کرد.

وی با اشاره به پیشرفت های صنعتی، اقتصادی و علمی ایران خواستار انجام سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت های تجاری ایرانی در سومالی شد.

رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور در سال های گذشته گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط همه جانبه با کشور دوست، سومالی در زمینه های مختلف حمایت می کند.

لاریجانی افزود: صدور خدمات فنی و مهندسی، ایجاد تاسیسات زیربنایی، همکاری های پزشکی، دارویی، صنعتی و کشاورزی از جمله زمینه هایی است که دو کشور ظرفیت های فراوانی برای توسعه همکاری ها دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: زمینه های لازم برای افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پارلمانی مهیا است و مجلس شورای اسلامی از همکاری با مجلس سومالی در زمینه تبادل تجربیات قانونگذاری و قانون نویسی استقبال می کند.

سیام**2025 *1449
کد N129412