برنامه ریزی دولت برای احیاء اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام

دولت

تهران - ایرنا - جلسه برنامه ریزی دولت برای اجرای طرح احیای 550 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان های خوزستان و ایلام به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه که به منظور عملیاتی کردن تصمیم اخیر رییس جمهوری در سفر به استان خوزستان در راستای اجرای مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب برگزار شد، جهانگیری بر لزوم تدوین طرحی جامع با در نظر گرفتن همه مسایل تاکید کرد.

وی گفت: لازم است همه جوانب و ابعاد مختلف این طرح از تخصیص منابع مالی تا شبکه های اصلی و زهکشی و دفع پساب، مورد بررسی قرار گیرد تا در جریان اجرای طرح مشکل و مانعی برای مردم ایجاد نشود.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت احیای اراضی کشاورزی استان های خوزستان و ایلام، افزود: اجرای این طرح آثار مثبتی برای این دو استان و کشور به همراه خواهد داشت و منجر به افزایش تولیدات کشاورزی، افزایش درآمد حاصل از تولید، ایجاد اشتغال و امنیت اجتماعی و اقتصادی می شود.

جهانگیری همچنین بر ضرورت بررسی و تعیین دقیق اعتبار مورد نیاز این طرح تاکید کرد و از بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو خواست تا توافق نامه مالی و زمان بندی آن را جهت تصمیم گیری در اسرع وقت تهیه و ارایه دهند.

در این جلسه که وزیران نیرو و جهاد کشاورزی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و استاندار خوزستان نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت اراضی کشاورزی استان خوزستان و ایلام و میزان آمادگی این اراضی برای احداث، تکمیل و بهره برداری ازشبکه های آبیاری و زهکشی ارایه شد.

در این نشست همچنین همه مسایل مربوط به طرح، از مقدمات تا نحوه اجرا و سایر جزییات مورد نیاز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو با همراهی دستگاه ها و بخش های مربوطه بسته پیشنهادی و طرح جامع خود را برای اجرای طرح تدوین و ارایه دهند.

سیام(1)**9189**1336
کد N128857