پیام آیت‌الله صافی‌گلپایگانی به همایش"قرآن کریم و میراث رضوی"

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با صدور پیامی به همایش «قرآن کریم و میراث رضوی»، گفت: پیام‌های قرآنی همه نجات بخش، انسان ساز، سعادت آفرین و اعلام آزادی حقیقی و اعلان جایگاه رفیع انسانیّت است.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با صدور پیامی به همایش «قرآن کریم و میراث رضوی»، گفت: پیام‌های قرآنی همه نجات بخش، انسان ساز، سعادت آفرین و اعلام آزادی حقیقی و اعلان جایگاه رفیع انسانیّت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

قَالَ اللهُ الحَکیمُ: إنَّ هذَا القُرآنَ یَهدِی لِلَّتی هِیَ أقوَم

اللّهُمَّ صَلِّ عَلَی عَلِیِّ بنِ مُوسَی الرِّضَا المُرتَضی الإمَامِ التَّقِی النَّقِی وَ حُجَّتکَ عَلی مَن فَوقَ الأرضِ وَ مَن تَحتَ الثَّری الصِّدیق الشَّهید صلوةً کثیرةً نامِیةً زاکیةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرةً مُتَرادِفةً

با عرض سلام و ادب به خادمان قرآن کریم و عزیزان شرکت کننده در این همایش نورانی که به عنوان قرآن کریم و میراث رضوی برپا شده است، مطالبی را به عرض می‌رسانم.

سخن درباره قرآن کریم و میراث رضوی آن قدر با اهمیت است که اشخاصی که در درجات بالایی از علم هستند نمی‌توانند حق مطلب را اداء نمایند، باید درباره قرآن کریم، آورنده بزرگ آن حضرت رسول اکرم و حضرات معصومین علیهم السلام بگویند و ما از بیانات گُهر بار آنها استفاده کنیم.

پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله می‌فرماید: «هُوَ النُّورُ المُبینُ وَ الحَبلُ المَتینُ» قرآن نور است و مردمی را که طالب تقرّب به خداوند و نیک بختی دنیا و آخرت باشند به راه‌های سلام و آسایش هدایت می‌کند و از تاریکی‌ها، خارج و به روشنایی می‌رساند.

پیام‌های قرآنی همه نجات بخش، انسان ساز، سعادت آفرین و اعلام آزادی حقیقی و اعلان جایگاه رفیع انسانیّت است. پیام‌های عدالت پرور، ستم ستیز و نابود کننده استعمار، استعباد و استحقار است.

قرآن کریم معجزه باقیه و برهان حقانیت رسالات همه انبیاء و وحی است. علم هر چه پیش برود، بر قرآن سبقت نمی‌گیرد.

قرآن، دانشمندان را به تفکّر و اندیشیدن در عالم آفرینش و کشف اسرار و خواص عناصر بی شمار نهفته در کاینات تشویق می‌نماید. امروز قرآن برای دنیای معاصر بیشتر از آن که برای دنیای عصر جاهلیت کتاب بود، کتاب و هدایت است.

این حرکت قرآن پژوهشی و قرآن شناسی در دانشگاه‌ها در زمانی که خلأ معنویت، بشر را در تنگ‌های تاریک و بن بست‌ها قرار داده و از استراحت و اطمینان قلب محروم نموده است، خدمتی بزرگ به عالم انسانیّت است و بسیار مایه افتخار و سرافرازی است که دانشگاهیان کشور در صف مقدم دعوت جهانیان به قرآن هستند.

خوشبختانه این غنای قرآنی با ولایت اهل بیت علیهم السلام (ثقلین)، مسلمانان را از انحراف ضلالت و تفسیرهای تحریف آمیز دیگران مصون و محفوظ می‌دارد. اگر جامعه ما، ادارات، بازار و مراکز علمی و فرهنگی ما با قرآن آشنا باشند و از اهل بیت علیهم السلام کسب نور و فضیلت نمایند، تاریکی‌ها به نور، و جهل به علم و دانش، و ضلالت و گمراهی به هدایت و حقیقت، و دروغ و ستم به صداقت و عدالت مبدّل می‌گردد.

امروز دوای همه دردهای کشورهای اسلامی، تمسّک به قرآن و اهل بیت علیهم السلام است که پیامبر اکرم حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله فرمودند: مَا إن تَمَسَّکتُم بِهِما لَن تَضِلُّوا بَعدی أبَداً

در پایان از همه دانشگاهیان عزیز و مردم شریف سبزوار که در طول تاریخ اسلام تعبّد و صداقت و تعهّد خود را به دستورات شرع مقدّس ثابت نموده‌اند و بخصوص از مسئولان محترم همایش تقدیر و تشکر می‌کنم. إن شاء الله تعالی مشمول عنایات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه باشید.

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته»

انتهای پیام

کد N128843