آیت‌الله جوادی‌آملی:

حضور قلب در قرائت قرآن، موجب بهره بیشتر از معارف قرآنی می‌شود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي

آیت‌الله جوادی آملی، توجه و حضور قلب در هنگام قرائت قرآن را موجب لذت و بهره بیشتر از معارف قرآنی دانست.

آیت‌الله جوادی آملی، توجه و حضور قلب در هنگام قرائت قرآن را موجب لذت و بهره بیشتر از معارف قرآنی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در جمع تعدادی از خواهران قرآن پژوه و فعال قرآنی استان تهران در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، افزود: باید به گونه‌ای قرآن بخوانید که اسمای الهی را در قرآن ببینید، آن وقت انسان کم کم به جایی می‌رسد که گویا کلام خدا را دارد می‌شنود.

وی افزود: قرآن مظهر تجلی اسماء حسنای الهی است، اگر ما قرآن بخوانیم و نورانیت قرآن در قلب ما پیدا شد معلوم می‌شود «نور السموات و الارض» را با قلب خود مشاهده کرده‌ایم.

این مرجع تقلید در ادامه به تاثیر قرائت قرآن در دوری انسان از گناه اشاره و اظهار کرد: اگر کسی با قرائت قرآن و تفکر در آن به مرحله‌ای برسد که از گناه منزجر شود معلوم می‌شود این فرد قرآن را خوب درک کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اثرات مخرب گناه را مورد توجه قراد داد و گفت: طبق کلام معصومین حقیقتا گناه بد بوست و بوی بد گناه آبروی انسان را می‌برد، ما با آبرو زنده‌ایم اگر خدای ناکرده آبروی کسی ریخته شود دیگر زندگی ندارد لذا خود را با استغفار خوش بو کنید.

وی در توصیه‌ای به قرآن پژوهان گفت: باید دهان خود را پاک کنیم، دهان وقتی پاک است که هیچ غذای شبهه‌ناک وارد آن نشود و هیچ حرف بدی از آن بیرون نیاید.

جوادی آملی در پایان گفت: گاهی شما می‌بینید شخصی یک حرف می‌زند و شنونده را منقلب می‌کند، چون آن سخن از دهان طیّب و طاهر بیرون آمده است.

انتهای پیام

کد N128842