رستمیان در تذکری مطرح کرد

در بودجه 93 پروژه‌های غیرکارشناسی و غیرضروری بر کشور تحمیل شده است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است که پروژه‌های غیرکارشناسی و غیرضروری در بودجه 93 بر کشور تحمیل شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالرحمن رستمیان در تذکری شفاهی در جلسه علنی نوبت عصر امروز(دوشنبه) مجلس صیانت از بودجه را مورد تاکید قرار داد و گفت: بودجه‌ها باید براساس عدالت و پیشرفت تدوین شوند.

وی ادامه داد: براساس تعریفی که ما داشتیم بنا بود در بودجه 93 پروژه جدیدی معرفی نشود اما در جداول 19 و 20 بسیاری از پروژه‌ها جدید بودند که من نمی‌دانم این بودجه را چه کسی تدوین کرده و به مجلس آورده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس خاطر نشان کرد: من از کمیسیون تلفیق تشکر می‌کنم که این جداول را حذف کردند اما متاسفانه آنها باز هم در صحن مجلس تصویب شدند.

رستمیان با بیان اینکه تقاضا دارم پروژه‌هایی که از سال‌های قبل شروع شده تداوم پیدا کند تصریح کرد: باید پروژه‌هایی که تازه شروع شده با توجه به وضعیت اعتباری حذف شوند حتی شاید باید در این جداول تحقیق و تفحص انجام گیرد چرا که مشکلات زیادی را آفریده است.

این نماینده مجلس همچنین بیان کرد: آقای نوبخت گفتند که 150 میلیون تومان بودجه برای این پروژه‌ها گذاشته‌ایم اما این پروژه‌ها برای اینکه راه بیفتند نیز نیاز به بودجه بیشتری دارند.

وی در پایان گفت: پروژه‌های غیرکارشناسی و غیرضروری در کشور تحمیل شده‌ است که باید بر آنها تجدیدنظر کرد.

انتهای پیام

کد N128818