رییس جمهوری:موضوع انرژی در تعامل با دنیا بر اساس منافع و مصالح ملی، نقش مهمی دارد

سیاسی

رییس جمهوری یکی از اهداف بازدید سر زده خود از وزارت نفت را مرور باردیگر برنامه‌های آینده حوزه نفت و گاز و تاکید بر مسایل اصلی برشمرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ حجت‌الاسلام روحانی پس از دیدار سرزده از وزارت نفت و جلسه با وزیر، معاونین و مدیران ارشد این وزارت‌خانه، در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر در مورد هدفِ این دیدار سرزده و مهم‌ترین مسایل و دیدگاه‌های مطرح شده در این جلسه گفت: یکی از برنامه‌هایی که از ابتدای دولت مد نظرم بود بازدید سرزده و بدون برنامه ریزی قبلی از وزارتخانه‌ها بود که با حضور در این وزارتخانه ها از آنچه می‌گذرد و از پیشرفت‌هایی که بعمل آمده از نزدیک آشنا شوم و بهتر بتوانم آن پیشرفت‌ها را ببینم و مشکلات و چالش‌هایی که هست را از زبان مسئولین محترم بشنوم تا بتوانیم آن ها را حل وفصل کنیم.

وی افزود: این کار را بخاطر اهمیت مسأله نفت در دنیای امروز، از وزارت نفت آغاز کردم. مسأله انرژی امروز بسیار مهم است. ایران امروز بزرگترین منابع گازی و دومین منابع نفت دنیا را در اختیار دارد و این در قدرت ملی ما نقش بسیار مهمی دارد. امروز دارای شرایطی هستیم که باید قدرت ملی‌مان روز به روز بالاتر برود تا بتوانیم در دنیا بر مبنای منافع ملی و در چارچوب مصالح این کشور تعاملاتمان را افزایش دهیم.

وی با اشاره به تاکیدات خود در جمع مدیران وزارت نفت مبنی بر این‌که مسأله منابع مشترک ما در نفت و گاز و استفاده از این منابع جزو اولویت‌های دولت یازدهم است یادآور شد که قبلاً هم با وزیر نفت در این زمینه صحبت کرده بود.

رییس جمهور دیگر هدف خود از این بازدید سرزده را مرور باردیگر برنامه‌های آینده حوزه نفت و گاز برشمرد و گفت: در این جلسه بر مسایل اصلی تأکید کردم.

وی همچینین تاکید کرد که مسأله دیگر مسأله محیط زیست است که برای ما بسیار اهمیت دارد. این وزارتخانه در بخشی از مشکلاتی که ما امروز در محیط زیست داریم می تواند به ما کمک کند و آن مسأله بهینه سازی است که جزو مسئولیت‌های این وزارتخانه است که آن را دنبال می‌کنیم و من بر آن تأکید کردم.

روحانی در پایان یادآور شد:نکته آخر هم این بود که می‌خواستم از تلاش و کوشش این وزارتخانه بخاطر این زمستان و سرمایی که یک مقدار بیشتر از حد معمول سال‌های پیش بود تشکر کنم که با تلاش شبانه‌روزی توانستند در این شرایط سخت در شمال کشور بخاطر بارش شدید برف، گاز را به مردم برسانند و اگر نمی‌توانستند، مردم دچار زحمت بسیاری می‌شدند. در واقع می‌خواستم خسته نباشید بگویم به همه مسئولین و همه عزیزانی که در این ماه‌ها زحمت کشیدند.

انتهیا پیام

کد N128524