رییس کمیسیون پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات نیروهای مسلح:

فرماندهان و مدیران پیشگیری از وقوع جرم در بین نیروهای مسلح را وظیفه خود بدانند

رییس کمیسیون پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات نیروهای مسلح گفت: فرماندهان و مدیران در نیروهای مسلح باید پیشگیری از وقوع جرم در بین نیروهای مسلح را تکلیف خود بدانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ محمدحسن باقری طی سخنانی در پانزدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران با اشاره به اهمیت حفظ سرمایه انسانی، گفت: نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه یک سازمان برای انجام ماموریت‌ و مسئولیت‌های آن سازمان به شمار می‌رود و هدف از برگزاری مجمع امروز نیز رسیدن به راهکارها و کارهایی برای حفظ بهتر این سرمایه است.

رییس کمیسیون پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت بیش از یک میلیون نیروی انسانی در ستادکل نیروهای مسلح، گفت: خروجی اقدامات ما در حفظ این سرمایه انسانی در محیط بیرونی هم تاثیرگذار خواهد بود و از سوی دیگر با توجه به اینکه نیروهای مسلح مسئول حفظ امنیت و آرامش اجتماعی هستند باید در درون خود سالم‌ترین و مناسب‌ترین محیط را داشته باشند.

وی با اشاره به نقش فرماندهان در سالم‌سازی محیط، گفت: همه فرماندهان و مدیران باید سالم‌سازی محیط را وظیفه خود بدانند و آن را به فرماندهان دیگر و رده‌های بعدی واگذار نکنند و این تکلیف باید نهادینه شود.

معاون نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح افزود: ما در حوزه وظیفه عمومی در سال‌های 91 و 92 از مجموع حدود 680 هزار مشمول خدمت سربازی، 180 هزار نفر اعزامی به خدمت و 100 هزار نفر معاف پزشکی داشتیم.

انتهای پیام

کد N128521