با رای نمایندگان

قیمت پایه خوراک گاز پتروشیمی‌ها 13 سنت تعیین شد

بودجه 93

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس نرخ خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را 13 سنت تعیین کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس نرخ خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را 13 سنت تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در جریان رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه 93 به پینشهاد الیاس نادران رای دادند که براساس آن قیمت پایه خوراک واحدهای پتروشیمی در چارچوب هدفمند کردن یارانه‌ها به گونه‌ای تعیین می‌شود که از 15 سنت در هر متر مکعب کمتر نشود.

در این مصوبه همچنین آمده به منظور تحریک و تشویق واحدهای پتروشیمی و فعالان اقتصادی به توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع تکمیلی و پایین دست و اشتغالزایی بیشتر با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و رعایت مکان‌یابی وزارت نفت، قیمت خوراک گاز را به صورت پلکانی به گونه‌ای تخفیف دهد که نرخ بازده داخلی ارزی سرمایه‌گذار تا 30 درصد باشد.

به موجب این مصوبه آئین‌نامه اجرایی تخفیف پلکانی براساس شاخص‌های ترکیبی فوق ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون توسط وزارت نفت تهیه می‌شود وبه تصویب هیات وزیران می‌رسد.

نمایندگان مجلس با 146 رای موافق، 44 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر این پیشنهاد را به تصویب رساندند.

پیش ازاین گزارش کمیسیون تلفیق برای تعیین قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب هدفمندی یارانه‌ها و براساس نرخ بازدهی داخلی ارزی تا 25 درصد به تصویب نمایندگان نرسید و پیشنهادات مختلفی در این رابطه مطرح شد اما نهایتا نمایندگان با پیشنهاد الیاس نادران برای تعیین قیمت حداقل 13 سنت به عنوان نرخ خوراک گاز واحدهای پتروشیمی موافقت کردند.

انتهای پیام

کد N128517