درخواست ارتش از ستادکل نیروهای مسلح برای چکاپ روحی و روانی مشمولان خدمت سربازی

سرباز,ارتش جمهوري اسلامي ايران,ستادكل نيروهاي مسلح

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بررسی‌های ما درباره علل خودکشی در یک دوره شش ماهه حاکی از این است که وجه مشترک اقدام‌کنندگان به خودکشی، مشکلات شخصی و خانوادگی و اعتیاد بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ محمودی طی سخنانی در پانزدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران افزود: مشکلات روانشناختی، بیماری‌های روحی و روانی، ترس از سربازی یا مأموریت مرزی، عدم اطمینان در امنیت خانواده و نگرش منفی نسبت به سربازان، از جمله عوامل خودکشی سربازان است.

وی با بیان اینکه "می‌توان از خودکشی افرادی که مشکلات روانشناختی دارند، پیشگیری کرد"، گفت: در کمیسیون پیشگیری از وقوع جرم ارتش، بحث تقویت اعتماد به نفس سربازان، پیشگیری از تنبیهات جدید و توجه به مشکلات فردی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون اجرایی ارتش ادامه داد: ما از معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح درخواست کردیم که سربازان پیش از ورود به خدمت سربازی از لحاظ روحی و روانی چکاپ شوند تا کمتر شاهد مشکلات اینچنینی باشیم.

محمودی با بیان اینکه "خودزنی صرفاً مربوط به سربازان نیست و در میان پرسنل پایور هم وجود دارد"، گفت: بررسی‌های ما درباره علل خودکشی در یک دوره شش ماهه حاکی از این است که وجه مشترک سربازان و پرسنل، مشکلات شخصی و خانوادگی و اعتیاد بوده است.

وی در پایان اظهار کرد: این بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد که 70 درصد از کارکنان پایور که اقدام به خودکشی کرده‌اند، جوان‌هایی بودند که مدت خدمتشان زیر 10 سال بوده است.

انتهای پیام

کد N128283