درخواست پارلمان اردن برای استفاده از گزینه نظامی علیه اسرائیل

اسراييل

نمایندگان پارلمان اردن با ارائه درخواستی به نخست وزیر این کشور، لغو معاهده صلح اسرائیل - اردن و در استفاده از گزینه نظامی علیه رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

نمایندگان پارلمان اردن با ارائه درخواستی به نخست وزیر این کشور، لغو معاهده صلح اسرائیل - اردن و در استفاده از گزینه نظامی علیه رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه شبکه خبری اسکای نیوز عربی، به دنبال ارائه طرحی در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) مبنی بر خارج کردن اماکن و مقدسات اسلامی و مسیحی شهر قدس از دایره حاکمیت اردن و واگذاری این اماکن به رژیم صهیونیستی، نمایندگان پارلمان اردنی خواهان استفاده از گزینه نظامی علیه رژیم صهیونیستی در صورت تصویب این طرح در کنست شدند.

نمایندگان پارلمان اردن همچنین بر لزوم اخراج سفیر اسرائیل از امان و فراخواندن سفیر این کشور در تل آویو و تعطیلی سفارتخانه اردن در اراضی اشغالی تاکید کردند.

علاوه بر این نمایندگان اردنی لغو معاهده صلح اسرائیل - اردن موسوم به "وادی عربه" را خواستار شدند.

عبدالله النسور، نخست وزیر اردن نیز در پاسخ به این درخواست نمایندگان گفت: معاهده "وادی عربه" ضامن حق مسلم اردن در حاکمیت بر مقدسات قدس است و اسرائیل حق ندارد که با گزینش برخی بندهای این معاهده و پافشاری بر آن از بندهای دیگر آن غافل شود.

وی همچنین افزود: اردن با تشکیلات خودگردان فلسطین بر سر حاکمیت مقدسات قدس اختلافی ندارد و براساس توافق‌های صورت گرفته اردن مالکیت و حق اداره این اماکن را برعهده دارد.

پارلمان اردن اختیار تصویب قوانین لازم الاجرا برای دولت را ندارد و تنها می‌تواند پیشنهادهایی به نخست وزیری ارائه دهد که در صورت موافقت پادشاه این پیشنهادات به قانون تبدیل می‌شود.

انتهای پیام

کد N128200