میت رامنی: بیل کلینتون باعث شرمندگی ملت آمریکا شد

سیاسی

میت رامنی اظهار کرد که به اعتقاد وی بیل کلینتون،‌ رئیس جمهوری اسبق آمریکا با رسوایی رابطه غیراخلاقی خود با مونیکا لوینسکی باعث شرمساری ملت آمریکا شد اما از نظر وی این رسوایی تاثیری بر کاندیداتوری هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری در سال 2016 نخواهد گذاشت.

میت رامنی اظهار کرد که به اعتقاد وی بیل کلینتون،‌ رئیس جمهوری اسبق آمریکا با رسوایی رابطه غیراخلاقی خود با مونیکا لوینسکی باعث شرمساری ملت آمریکا شد اما از نظر وی این رسوایی تاثیری بر کاندیداتوری هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری در سال 2016 نخواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "میت رامنی"، کاندیدای سابق حزب جمهوری خواه آمریکا برای ریاست جمهوری در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ان‌. بی‌.سی گفت: فکر می‌کنم اگر هیلاری کلینتون کاندیدای ریاست جمهوری شود حرف‌های زیادی در خصوص سابقه کاری‌اش برای گفتن خواهد داشت. من تصور نمی‌کنم که مساله بیل کلینتون تاثیر چندانی بر کاندیداتوری وی داشته باشد.

با این وجود رامنی که فرماندار سابق ایالت ماساچوست بوده خاطرنشان ساخت: بیل کلینتون باعث شرمساری ملت آمریکا شد. وی مسئولیت خود را زیر پا گذاشت و من به عنوان یک بزرگسال و یک رهبر که با وی رابطه داشته چنین عقیده‌ای دارم. همچنین فکر می‌کنم که این خیلی تاسف برانگیز است اما فکر نمی‌کنم که در این زمینه هیلاری کلینتون باید توضیح دهد. او سابقه کاری خود و دیدگاه‌های خاص خود را نسبت به اینکه قصد دارد کشور ما را به کجا ببرد، دارد. همچنین فکر می‌کنم که این مساله در رقابت‌های ریاست جمهوری سال 2016 مفصلا مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در سال 1998 افشای رابطه غیراخلاقی بیل کلینتون با مونیکا لوینسکی کارآموز 22 ساله کاخ سفید منجر به استیضاح وی و محاکمه‌اش شد اما کلینتون از اتهامات مربوط به استیضاح تبرئه شد.

همچنین سناتور رند پاول، چندی پیش برای نخستین بار مساله بیل کلینتون را مطرح کرد و از دموکرات‌ها نسبت به اینکه کلینتون را به خاطر رابطه تجاوزگرانه‌اش بخشیده و گفته‌اند که جمهوری خواهان با زنان سر جنگ دارند، مورد انتقاد قرار داد.

وی نیز به شبکه خبری ان. بی. سی گفت: یکی از بزرگترین مسائل مربوط به دموکرات‌ها این بود که آنها بهانه تراشی کرده و گفتند جمهوری خواهان مرتکب جنگ علیه زنان شدند. یکی از قوانین مربوط به اشتغال و محل کار که خوب است آن را بدانیم این است که روسا نباید برای کارآموزان جوان خود دام پهن کنند. فکر می‌کنم که رسانه‌ها حقیقتا در این زمینه از بیل کلینتون گذشت کردند. وی از یک دختر 20 ساله که کارآموز جوان دفترش بود سوءاستفاده کرد. هیچ بهانه‌ای برای چنین کاری پذیرفته نیست و این رفتار یک رفتار تجاوزگرانه است و نباید ما از کسانی که از یک دختر جوان سوء‌استفاده می‌کنند، گذشت کنیم.

رند پاول خاطرنشان کرد: این به معنی داشتن یک رابطه خصوصی نیست و منظور من این است که ما نباید بگوییم که کلینتون یک رابطه خصوصی داشته و ما نباید در این زمینه صحبت کنیم. منظورم این است که وی از یک دختر جوان در دفترش سوءاستفاده کرده است و دموکرات‌ها به او اجازه داده‌اند که بگوید جمهوری خواهان با زنان سر جنگ دارند. البته این تقصیر هیلاری کلینتون نیست اما از نظر من عاملی برای قضاوت درباره بیل کلینتون در تاریخ خواهد بود.

انتهای پیام

کد N128198