نگرانی کویتی‌ها از بازشدن پای داعش به کشورشان

سیاسی

روزنامه السیاسه از حضور گروهک‌ها و پناهگاه‌های گروه‌های تکفیری و تندرو همچون داعش در کویت خبر داد.

روزنامه السیاسه از حضور گروهک‌ها و پناهگاه‌های گروه‌های تکفیری و تندرو همچون داعش در کویت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه کویتی السیاسه اعلام کرد: دستگاه امنیتی کویت چند روز قبل گزارشی پیرامون خطرات احتمالی تروریست‌های حاضر در سوریه تهیه کرده و آن را به دستگاه‌های عالی رتبه ارائه داد که از اطلاعات هولناکی پیرامون مسائل امنیتی کویت پرده برداشت.

روزنامه السیاسه نوشت: فضای آزاد و رابطه با اشخاص نفوذی و شرایط مالی مساعد در کویت باعث شده تا این کشور محیطی حاصلخیز و پناهگاهی امن برای این افراد باشد.

در همین راستا، صالح عاشور از نمایندگان پارلمان کویت اعلام کرد: تحولات میدانی در سوریه به سرعت تغییر پیدا کرده است و اعمال فشارهایی بر غیر سوری‌ها برای خارج شدن از سوریه صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: منابع امنیتی گفته‌اند که دستکم 20 هزار مبارز از کشورهای عربی و کشورهای حوزه خلیج فارس تصمیم دارند از سوریه خارج و به کویت بیایند. این خبر نگران‌کننده است و پیامدهای امنیتی خطرناکی بر اوضاع امنیتی کویت و کشورهای حوزه خلیج فارس می‌گذارد.

صالح عاشور دولت کویت را مسئول هرگونه اهمال در خصوص این مساله دانست و تاکید کرد: دولت باید با جدیت تمام با مساله برخورد کند. هرگونه کوتاهی و عدم اتخاذ تدابیر لازم باعث وقوع فاجعه داخلی در کشور می‌شود.

انتهای پیام

کد N128189