دیدار وزیران دفاع پاکستان و عربستان/ تاکید بر گسترش روابط دفاعی دوجانبه

سیاسی

پاکستان وعربستان توافق کردند که به تبادل پرسنل نظامی برای آموزش و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در زمینه تولیدات دفاعی بپردازند.

پاکستان وعربستان توافق کردند که به تبادل پرسنل نظامی برای آموزش و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در زمینه تولیدات دفاعی بپردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس پاکستان، "سلمان بن عبدالعزیز"، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان روز گذشته با "خواجه محمد آصف"، وزیر دفاع پاکستان دیدار کرد و با وی به بحث در خصوص همکاری در حوزه دفاع و آموزش پرسنل نظامی پرداخت.

وزیر دفاع پاکستان از همتای عربستانی خود استقبال کرد و گفت سفر وی به پاکستان بسیار حائز اهمیت است.

طرفین به بحث درباره مسائل مربوط به همکاری دو جانبه در حوزه دفاع پرداخته و نسبت به افزایش همکاری‌های دفاعی و امور آموزشی و تحصیلات دفاعی اظهار تمایل کردند. طرف عربستانی ظرفیت صنایع دفاعی پاکستان را ارج نهاد و از طرف دیگر همکاری در حوزه تولیدات دفاعی نیز مورد بحث قرار گرفت.

این نخستین سفر سلمان بن عبدالعزیز به پاکستان پس از رسیدن به سمت وزیر دفاع بود. وی ابراز امیدواری کرد که این سفر هر چه بیشتر باعث تقویت و افزایش روابط دو طرف شود.

وزیر دفاع عربستان خاطرنشان ساخت: هر دو کشور می‌توانند در زمینه تولید تجهیزات دفاعی خودکفا شوند و محصولات خود را به بازار بین‌المللی صادر کنند.

همچنین سردار "ایاض صدیقی"، رئیس مجلس شورای ملی پاکستان با وزیر دفاع عربستان دیدار کرد و با وی در خصوص مسائل دو جانبه و راه‌های تقویت روابط تبادل نظر کرد.

رئیس مجلس پاکستان با اشاره به روابط برادرانه و دیرینه پاکستان و عربستان گفت که هر دو کشور دارای پیوندهای فرهنگی و مذهبین هستند که به دلیل تعهد سلسله مراتب حاکم بر دو طرف تقویت شده است. وی گفت: پاکستان ارزش زیادی برای حمایت عربستان در زمان بلایای طبیعی و بحران‌ها قائل است.

انتهای پیام

کد N128186