مصباحی مقدم:

درآمد 48 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها با رای بالایی در کمیسیون تصویب شد

بودجه,بودجه 93

رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1393 از رای بالای اعضای این کمیسیون به کسب درآمد 48 هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 1393 سخن گفت.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1393 از رای بالای اعضای این کمیسیون به کسب درآمد 48 هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 1393 سخن گفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در جریان رسیدگی مجلس شورای اسلامی به اصلاحیه تبصره 21 مربوط به درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها در لایحه بودجه 93 سال آینده گفت: دولت در حال حاضر سالانه 42 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌کند اگر این عدد مبانی تصویب مجلس قرار گیرد به معنای تداوم وضعیت موجود و پرداخت نشدن سهم تولید و سلامت از قانون هدفمندسازی است در حالی که در قانون هدفمندساری یارانه‌ها پرداخت 10 درصد به بخش تولید و 10 درصد به بخش سلامت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در جریان رسیدگی کمیسیون تلفیق به تبصره 21 لایحه بودجه 93 که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود پیشنهادات مختلفی از 42 هزار میلیارد تا 48 هزار میلیارد تومان مطرح شد که در نهایت اعضای کمیسیون با رای بالایی درآمد 48 هزار میلیارد تومانی را برای سال آینده تصویب کردند.

وی با هشدار به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: با حذف مصوبه کمیسیون تلفیق تداوم اجرای قانون هدفمندی متوقف می‌شود و این به زیان مصرف سوخت کشور و تداوم قاچاق آن به خارج از کشور است.

به گفته مصباحی مقدم مصرف گاز جمهوری اسلامی ایران به تنهایی بیش از مصرف کشور چین و کل کشورهای اروپایی است.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1393 با یادآوری سخنان رهبری در خصوص تداوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: همانطور که رهبری که تاکید داشتند هدفمندسازی به مصباح ساختمان نیمه کاره‌ زیر برف است و برف اخیر شمال نشان داد ساختمان ساخته شده زیر این برف سنگین چطور ویران شد چه رسد به ساختمان نیمه کاره.

نماینده مردم تهران خواستار شجاعت نمایندگان برای تعیین تکلیف اجرای قانون هدفمندسازی یارانه در مجلس شورای اسلامی شد و یادآور شد: همانطور که اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شجاعت مجالس هفتم و هشتم و دولت‌های گذشته را نشان داد امروز ما نیز با شجاعت تداوم اجرای این قانون و اصلاحات ان را انجام دهیم.

انتهای پیام

کد N127960