/سالروز تاسیس سفارت فلسطین در ایران/

سلطان‌شاهی: حمایت‌مان از فلسطین، قانونی و انسانی است

سیاسی

دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت که حمایت‌های ایران از فلسطین در راستای اصول اعتقادی و دینی، انسان دوستانه و منافع ملی است.

دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت که حمایت‌های ایران از فلسطین در راستای اصول اعتقادی و دینی، انسان دوستانه و منافع ملی است.

علیرضا سلطان شاهی در آستانه سالروز تاسیس سفارت فلسطین در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بیان کرد: حقوق ملت فلسطین از منظر ایران در سه بعد قابل بررسی است یک بعد اعتقادی و دینی که در آن اسلام و اعتقادات‌مان ما را ملزم به حمایت از حقوق مردم فلسطین و آزادی مقدس‌ترین سرزمین می‌دارد که برای همه ادیان مهم است.

وی ادامه داد: بعد دوم این مساله بعد انسانی آن است که بیش از 5 میلیون و 200 هزار فلسطینی در سطح منطقه و جهان آواره‌اند و آنهایی که در داخل سرزمین‌های فلسطینی حضور دارند، در بدترین وضعیت به سر می‌برند و ایران هم همچون هر کشور دیگری که این مساله به لحاظ انسانی برایش مهم است به آن اهمیت می‌دهد.

سلطان‌شاهی در بررسی بعد سوم آن گفت: در این بعد منافع و امنیت ملی، اقتصادی و سیاسی نظام ما این است که اسراییل را به عنوان دشمن درجه یک و تهدیدی برای منافع ملی نگاه می‌کنیم و هدفمان این است که اسراییل را در داخل مرزهای خودش زمین‌گیر کنیم از این رو لازم است که در همه سطوح تحرک و حمایت داشته باشیم.

وی افزود: به لحاظ قانونی شاید خیلی‌ها در داخل کشور تصور کنند که مساله حمایت از مردم فلسطین تنها در سطح حاکمیتی و مسوولان عالی رتبه در حد پیگیری است در حالی که قوانینی در راستای حمایت از مردم فلسطین وجود دارد که از سوی نهادهای مختلفی چون صدا و سیما بنیاد شهید و امور ایثارگران،‌وزارت علوم و بهداشت، جمعیت هلال احمر و دیگر نهادها در حال اجرا است همچنین بندی در خصوص تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی و مجازات کسانی که به مبادله این نوع کالاها می‌پردازند، وجود دارد.

دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به حمایت‌های نظامی و تسلیحاتی ایران از گروه‌های مقاومت فلسطینی بیان کرد: اینکه این مسئله از سوی نظام مطرح می‌شود با توجه به تصریحات مقام معظم رهبری است که این امر هم در سطح گسترده‌ای مطرح است و نمود بارز آن را می‌توان در جنگ هشت روزه دید که مقاومت با شلیک موشک به تل‌آویو سیاست بازدارندگی را تحمیل و موجب اتمام جنگ شد چرا که در حمله مقاومت پایتخت رژیم صهیونیستی که خط قرمز آن به شمار می‌رود هدف قرار گرفت.

وی گفت: بعد از جنگ هشت روزه هم نظام جمهوری اسلامی ایران و هم فلسطینی‌ها نسبت به انتقال تکنولوژی ساخت موشک اذعان داشتند و اگر حمایت‌های ایران در تمامی سطوح نبود مقاومت نمی‌توانست به پیروزی برسد. برای همه هم مشخص شد که جمهوری اسلامی ایران هزینه‌های بسیار فراتر را می‌پردازد.

انتهای پیام

کد N127958