توكلی:

اگر تبصره هدفمندی اجرا شود؛‌حامل‌های انرژی 71 درصد افزایش می‌یابد

مجلس

ابهام شورای نگهبان این است که تبصره 21 نباید شاکله بودجه را برهم زند که درکمیسیون با حضور نماینده دولت ونماینده شورای نگهبان در خصوص آن بحث شد و توافق کردیم که تبصره 21 اینگونه به صحن علنی بیاید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت‌: اگر تبصره هدفمندی یارانه‌ها برای سال93 به تصویب برسد قیمت حامل های انرژی 71 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد توکلی  در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به مواد 198 و 201 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه‌های سال 1393 اظهار کرد: اصل مصوبات که از شورای نگهبان عودت می‌خورد قابل تغییر،اصلاح و ارجاع به کمیسیون است و تنها کمیسیون می تواند موارد مبهم را رفع کند و آن رابه صحن علنی مجلس بیاورد تا نمایندگان در خصوص آن تصمیم بگیرند.

وی افزود: علاوه بر این اعتراض شورای نگهبان قطعی نیست و توضیح خواسته است که آیا ابهام دارد یا خیر، اما مجلس اعتراض شورای نگهبان را قطعی فرض کرده است.

نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد: اگر تبصره هدفمندی یارانه‌ها برای سال93 به تصویب برسد قیمت حامل های انرژی 71 درصد افزایش می یابد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر توکلی گفت: شورای نگهبان دو ابهام به تبصره 21(اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها) وارد دانسته است که یکی این است که مجلس نمی تواند دولت را به آوردن لایحه ملزم کند که این وارد است و ابهام دیگر این است که تبصره 21 نباید شاکله بودجه را برهم زند که درکمیسیون با حضور نماینده دولت ونماینده شورای نگهبان در خصوص آن بحث شد و توافق کردیم که تبصره 21 اینگونه به صحن علنی بیاید.

کد N127820