سلیم ادریس از ریاست ارتش آزاد سوریه برکنار شد

سیاسی

شورای عالی نظامی "ارتش آزاد سوریه" با صدور بیانیه‌ای سلیم ادریس، رئیس به اصطلاح "ستاد مشترک ارتش آزاد" را از سمت خود برکنار و "عبدالاله البشیر" را به جای وی منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، شورای عالی نظامی ارتش آزاد سوریه در بیانیه‌ای که در پایگاه اجتماعی یوتیوب منتشر شد، اعلام کرد که ارتش آزاد، سلیم ادریس را از منصب خود به عنوان رئیس ستاد ارتش آزاد برکنار و "عبد الاله البشیر" را به جای وی منصوب کرده است.

در این بیانیه آمده است: شورای عالی نظامی در جلسه خود در 16 فوریه 2014 سلیم ادریس را به خاطر ادامه اوضاع سخت و وخیم در سوریه و بازسازی دوباره ساختار ارتش آزاد برکنار کرده است.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: شورای عالی نظامی ارتش آزاد سلیم ادریس را برکنار و در مرحله دوم عبد الاله البشیر را به جای وی منصوب کرده است. شورای مذکور همچنین معاون رئیس ستاد ارتش آزاد را از سمت خود برکنار و "هیثم عیسی" را به عنوان معاون جدید رئیس ستاد ارتش آزاد منصوب کرد.

در همین حال ائتلاف مخالفان سوری با صدور بیانیه‌ای از برکناری ادریس استقبال و ابراز امیدواری کرد که این تغییر به بهبود اوضاع میدانی در سوریه بینجامد.

یکی از منابع مخالفان سوریه نیز فاش کرد که سلیم ادریس به خاطر سهل‌انگاری و اشتاباهاتش در جنگ‌ها و درگیری‌ها برکنار شده است.

ستاد ارتش آزاد سوریه در دسامبر 2012 تاسیس و با فشار کشورهای غربی سلیم ادریس را به عنوان رهبر خود تعیین کرد.

عبد الاله البشیر در سال 2012 از نیروهای ارتش نظام جدا شد و پیشتر ریاست شورای نظامی در استان "القنیطرة" در جنوب سوریه را بر عهده داشت.

انتهای پیام

کد N127588