توقف سریال سرزمین کهن تا اطلاع ثانوی/ نشست نمایندگان قوم بختیاری با ضرغامی

سیاسی

نشست نمایندگان حوزه‌های انتخابیه‌ای که جمعیت آنها از قوم بختیاری هستند با ضرغامی، رییس صدا و سیما شب گذشته در خصوص عواقب پخش سریال سرزمین کهن برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری اظهارکرد: در این نشست ضرغامی از انتشار دو بیانیه از طرف رییس سازمان در خصوص نگرانی قوم بختیاری به دلیل کوتاهی در پخش این سریال و عذرخواهی از آنان، خبر داد.

مجید جلیل از توقف پخش سریال «سرزمین کهن» تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: میزگردی نیز در رابطه با معایب و عواقب پخش این سریال با حضور کارشناسان و نمایندگان مجلس از طریق رسانه ملی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا نیز معاونان و دست اندرکاران صداو سیما به منظور دلجویی از قوم بختیاری به این مناطق اعزام شده‌اند.

به گفته وی، رییس صدا و سیما نسبت دادن الفاظ رکیک به بختیاری‌ها و تشابه اسمی را از اشتباهات این سریال دانست.

جلیل افزود: طبق گفته ضرغامی برجستگی‌ها و رشادت‌های قوم بختیاری به قدری زیاد است که این قوم حتی سردار زن به نام سردار مریم بختیاری داشته‌اند و شهید علیمردان بختیاری نیز نمادی از رشادت‌های این قوم است.

منتخب مردم لردگان در مجلس اظهار کرد: ضرغامی قوم بختیاری را اولین قومی دانست که با امام خمینی (ره) بیعت کردند و کاروان پیاده به جنگ فرستاندند و خاکریز دوم جنگ عراق و ایران بودند.

جلیل خاطرنشان کرد: رییس صدا و سیما همچنین در این نشست دستور افتتاح دفتر صدا و سیمای لردگان و تجهیز آن به دوربین و دستگاه‌های تدوین اخبار را نیز صادر کرد.

انتهای پیام

کد N127586