اخراج 8 دانشجوی کویتی از دانشگاههای امارات متحده عربی

کویت,دانشجو

تهران – ایرنا – یک مقام آموزش عالی امارات متحده عربی اعلام کرد: این کشور 8 دانشجوی کویتی را از دو دانشگاه به علت تشکیل اتحادیه، گردآوری کمک های مالی و برگزاری نشست های بدون مجوز، اخراج کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دبی، این اخراج اقدام نادری علیه دانشجویانی از یک کشور دیگر عضو شورای همکاری خلیج فارس به شمار می رود.

به نوشته روزنامه ˈالرایˈ چاپ کویت، این دانشجویان احتمالا به علت اتهام ارتباط داشتن با ˈاخوان المسلمینˈ اخراج شده اند که در امارات یک جنبش ممنوع به شمار می رود.

این مقام وزارت آموزش عالی امارات که نام وی برده نشده است، شنبه شب اعلام کرد: دانشگاه های شارجه و عجمان این دانشجویان را به علت نقض مقررات داخلی این دانشگاه ها اخراج کرده اند.

خبرگزاری رسمی امارت ˈوامˈ نیز به نقل از این مقام گزارش داد: این دانشجویان در تشکیل یک اتحادیه دانشجویی با مجوز مدیریت در هر دو دانشگاه، و همچنین گرداوری کمک های مالی و برگزاری نشست های غیر مجاز در خوابگاه های دانشجویی شرکت داشته اند.

این مقام رسمی، بدون افشای هویت یا وابستگی های این دانشجویان افزود: این امر نقض قوانین امارات متحده عربی به شمار می رود.

به نوشته شماره روز شنبه روزنامه کویتی الرای، به این دانشجویان گفته شده است که به علت گمان وابستگی آنها به جنبش اخوان المسلمین یا سازمان های مشابه آن، دیگر در امارات پذیرفته نمی شوند.

اخراج این دانشجویان، همزمان با سرکوب دو سال گذشته اسلامگرایان در امارات صورت می گیرد.

یک دادگاه امارات در ماه گذشته (ژانویه) 30 شهروند امارات و مصر را به اتهام تشکیل یک هسته وابسته به اخوان المسلمین به زندان هایی تا حداکثر مدت پنج سال محکوم کرد.

بر اساس این گزارش ، هنوز معلوم نیست که آیا این دانشجویان باید خاک امارات را ترک کنند که مانند کویت عضو شورای همکاری خلیج فارس است؟، بر اساس قوانین این شورا، شهروندان کشورهای عضو اجازه اقامت نامحدود در دیگر کشورهای عضو را دارند.

بحرین، عمان، قطر و عربستان سعودی دیگر کشورهای عضو شورا همکاری خلیج فارس هستند.

مترجمام**1486**1010
کد N127067