وزیر کشور سوریه: هیچ‌کس نمی‌تواند برخلاف اراده سوری‌ها امری را تحمیل کند

سیاسی

وزیر کشور سوریه با بیان این که هیچ طرفی در جهان قادر نیست برخلاف اراده سوری‌ها امری را بر آن‌ها تحمیل کند، اظهار کرد که این جنگ به راه افتاده علیه سوریه برای خدمت‌رسانی به رژیم صهیونیستی و با هدف ضربه زدن به پایداری سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی پانوراما، محمد الشعار، وزیر کشور سوریه در مراسم فارغ‌التحصیلی افسران پلیس اظهار کرد: این جنگ تروریستی جهانی بی‌سابقه که محورهای شرارت با کمک دولت‌های عرب و منطقه علیه سوریه به راه انداخته‌اند، برای خدمت‌رسانی به صهیونیست‌ها و همچنین با هدف ضربه زدن به پایداری سوریه است تا از حمایت خود از حامیان مقاومت در بلندی‌های جولان و لبنان و فلسطین دست بکشد.

وی گفت: پایداری مردم و مسوولان سوری ظرف سه سال باعث شد تا معادلات دشمنان شکست بخورد و طرح‌های آن‌ها برای حملات خارجی به سوریه جهت کمک به تروریست‌های تکفیری جنایتکار و مزدوران آن‌ها ناکام بماند.

وزیر کشور سوریه اعلام کرد که اقشار مختلف مردم این کشور و نیروهای مسلح قهرمان توانستند حماسه‌هایی را در جان‌فشانی‌ها رقم بزنند و نشان دهند که سرنوشت کشور در گرو اراده مردم آن است.

این مقام سوری عنوان داشت: سوریه با سلاح اراده و امید برای پایان تروریسم به ژنو رفت و دمشق می‌دانست که وارد جنگی با کشورهای حامی تروریسم به نمایندگی ائتلاف مخالفان می‌شود.

در پایان، وزیر کشور سوریه به نمایندگی از سوی وزارت کشور و فارغ‌التحصیلان با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه عهد کرد که به کشور وفادار بمانند و برای حفاظت از کشور در مقابله با تروریسم از هر جان‌فشانی که می‌توانند، دریغ نکنند.

در همین راستا، وائل الحلقی، نخست‌وزیر سوریه اعلام کرد: تصمیمی جهت ساخت واحد‌های مسکونی اتخاذ شده است تا شهروندان آسیب دیده بازگردند و ما از مهاجران می‌خواهیم تا به وطن خود بازگردند، چرا که دولت تدابیر لازم را اتخاذ کرده است.

انتهای پیام

کد N126977