گزارش رویترز از جوان ترین نخست وزیر ایتالیا

لتا روز جمعه پس از آنکه حزب دموکراتیک ایتالیا حمایت خود را از وی پس گرفت مجبور به استعفا از سمت نخست وزیری شد.

گزارش رویترز از جوان ترین نخست وزیر ایتالیالتا روز جمعه پس از آنکه حزب دموکراتیک ایتالیا حمایت خود را از وی پس گرفت مجبور به استعفا از سمت نخست وزیری شد.

 

 

 

 

بر اساس این گزارش استعفای لتا مسیر را برای نخست وزیری رنزی 39 ساله فراهم و آماده کرده است. وی قول داده است تا اجرای اصلاحات اقتصادی را در اولویت قرار دهد و دولتی را تشکیل دهد که بتواند حداقل تا سال 2018 میلادی به کار خود ادامه دهد. یک منبع آگاه حزب دموکراتیک ایتالیا تاکید کرد، جورجو ناپولیتانو رئیس جمهور ایتالیا فردا دوشنبه رنزی را مسئول تشکیل دولت جدید این کشور خواهد کرد. رنزی هم اکنون شهردار فلورانس است. مذاکرات و رایزنی های رئیس جمهور ایتالیا با احزاب سیاسی عصر روز گذشته در شرایطی به پایان رسید که هیچ نامزد خاصی برای تشکیل دولت جدید ایتالیا معرفی نشده است. به احتمال زیاد رنزی که حزبش اکثریت پارلمان را در اختیار دارد به عنوان جوان ترین نخست وزیر در تاریخ سیاسی 163 ساله ایتالیا معرفی خواهد شد. رنزی دو ماه جوان تر از بنیتو موسیلینی دیکتاتور سابق ایتالیا است که در سال 1922 میلادی به قدرت رسید. رنزی باید شصت و پنجمین دولت ایتالیا پس از جنگ جهانی دوم را تشکیل دهد.
به گزارش خبرآنلاین  گفته می‌شود که سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا قرار است بار دیگر به عرصه سیاست باز گردد و برای رای‌گیری در خصوص اصلاحات میانجی‌گری کند.  سیلیویو برلوسکنی روز جمعه در جمع حامیانش گفته بود: "من آخرین نخست‌وزیر منتخب از سوی مردم بودم." 

منبع: رویترز

49261

کد N126839