چاره جویی آمریکا و انگلیس برای مقابله با تروریست های غربی حاضر در سوریه

انگلیس,سوریه

تهران - ایرنا - روزنامه ساندی پیپل چاپ لندن امروز یکشنبه فاش کرد : نیروهای ویژه آمریکا و انگلیس در کنار مبارزه با تروریسم جهانی در حال برنامه ریزی برای رویارویی با خطر گروههای تندرو در سوریه هستند.

گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، ساندی پیپل نوشت : فرماندهان نیروهای وِیژه می خواهند رابطه محکمی میان نیروی هوایی ویژه و یگان ویژه نیروهای دریایی انگلیس و آمریکا ایجاد کنند. نیروهای دو کشور در عراق و افغانستان به مانند یک گروه مهاجم ویژه عمل می کردند .

روزنامه مزبور نوشت : نیروهای ویژه آمریکا و انگلیس برای رویارویی با گروههای تروریستی تمرینهای مشترک انجام می دهند که بسیاری از این گروهها هم اکنون در سوریه در حال نبرد هستند.

به نوشته ساندی پیپل ، تعداد جنگجویان خارجی در سوریه هفت هزار تن تخمین زده می شوند. بسیاری از آنها زنده خواهند ماند و به نبرد خود در دیگر کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا و مناطقی که آمریکا و انگلیس در آنها منافعی دارند، ادامه خواهند داد .

ساندی پیپل از پیامدهای نبرد جاری در سوریه به عنوان بزرگترین چالش فراروی غرب نام برده و خاطرنشان کرد : نیروهای ویژه آمریکا و انگلیس در بسیاری از ماموریتهای جنگی علیه جنبش طالبان شرکت کرده اند .

خاورم ** 1487 **
کد N126797