بررسی احتمال تعطیلی یک نیروگاه در آمریکا

شرکت گرداننده یک نیروگاه هسته‌ای در جنوب شرق ایالت پنسیلوانیا اعلام کرد تا پایان سال جاری درباره احتمال تعطیلی برخی از 11 ایستگاه‌ برق هسته‌ای‌اش در صورتی که راهی برای سوددهی مناسب آن‌ها پیدا نکند تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت اکسلون، شرکت مادر شرکت اکسلون نوکلار، مالک نیروگاه هسته‌ای لیمریک اعلام کرد که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای بستن نیروگاه‌هایش تا پایان طول عمر عملیاتی تحت لیسانس فدرال آن‌ها ندارد به جز یک نیروگاه که در سال 2019 بسته خواهد شد.

اما دانا ملیا، سخنگوی این شرکت گفت که قیمت‌های فروش عمده برق و تاثیرات ناخواسته سیاست‌های انرژی کنونی چالش‌هایی اقتصادی برای برخی از واحد‌ها به وجود آورده است.

ملیا در ادامه افزود که مسوولان قابلیت اقتصادی نیروگاه‌ها را بازبینی می‌کنند و به بهبود بازار انرژی معتقد هستند، اما در صورتی که مسیری درازمدت برای سوددهی مناسب یک واحد به خصوص یافت نشود همه گزینه‌ها را از جمله تعطیلی این واحد‌ها بررسی خواهیم کرد.

نیروگاه لیمریک خواهان تمدید 20 ساله مجوز فعالیتش از کمیسیون نظارت هسته‌ای آمریکا است و ملیا گفت که این نیروگاه به عنوان یک واحد بسیار قوی به کار خود ادامه خواهد داد.

کریستوفر کرین، رییس این شرکت نیز در این باره گفت: اگر راه‌حلی دراز مدت برای دستیابی به سوددهی مناسب پیدا نکنیم مجبور هستیم برای جلوگیری از خسارات بلندمدت این واحد‌ها را تعطیل کنیم.

او افزود که تصمیم‌گیری در این باره تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N126672