در پی انتشار نوار صوتی

وزیر سابق کشور ترکیه خطاب به رضا ضراب: خود را در مقابل تو سپر می کنم

رضا ضراب

آنکارا- ایرنا - ˈمعمر گولرˈ وزیر سابق کشور ترکیه در یک مکالمه تلفنی که نوار صوتی منتسب به وی به تازگی منتشر شده خطاب به ˈرضا ضرابˈ تاجر ایرانی الاصل تبعه ترکیه که به اتهام فساد مالی و ارتشا دستگیرشده، گفته است که خود را در مقابل وی سپر می کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، گولر به همراه سه وزیر دیگر کابینه سابق ترکیه به اتهام دست داشتن در پرونده فساد مالی و ارتشا استعفا کرد.

فرزند پسر وزیر سابق کشور ترکیه نیز به اتهام اخذ رشوه و فساد مالی بازداشت شده است.

براساس این گزارش ، این نوار صوتی روز گذشته در شبکه های اجتماعی پخش و متعاقب آن در رسانه های جمعی ترکیه منتشر شد .

این نوار که ادعا شده محتویات یک مکالمه تلفنی ضبط شده و مربوط به چند روز پیش از آغاز عملیات فساد مالی و ارتشا توسط پلیس و دادستان استانبول در 26 آذر است، ضراب از گولر سووال می کند که آیا تحقیقاتی علیه وی در سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه ˈمیتˈ و یا وزارت اقتصاد در حال انجام است یا خیر و گولر نیز در پاسخ می گوید : اگر چنین چیزی وجود داشته باشد خود را در مقابل وی سپر می کند .

ˈگورسل تکینˈ معاون حزب جمهوریخواه خلق بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه در مجلس ملی این کشور روز گذشته گفت: ˈرضا ضراب ˈ تاجر ایرانی تبعه ترکیه که به اتهام فساد مالی و ارتشا از نزدیک به دو ماه پیش در زندان به سر می برد، روز 25 فوریه ( 6 اسفند ) از زندان آزاد خواهد شد.

تکین پس از آزادی هشت نفر از متهمان به فساد مالی و ارتشا از جمله مدیرعامل سابق ˈ هالک بانکˈ ترکیه این مطلب را بیان کرد.

نماینده مجلس ملی ترکیه افزود: اگر دولت آنکارا احترامی به 76 میلیون مردم ترکیه می گذارد تصاویر ویدیوئی افرادی که به دفتر کار ضراب رفت و آمد می کردند را منتشر کند.

وی ادعا کرد: اگر این تصاویر منتشر شود مردم ترکیه از سیاست نفرت پیدا خواهند کرد.

رضا ضراب در پی عملیات فساد مالی و ارتشا توسط پلیس و دادستان استانبول در 26 آذر ماه گذشته به همراه برخی از منتسبان به دولت ترکیه، دو نفر از فرزندان کابینه سابق و برخی از فعالان اقتصادی به اتهام فساد مالی دستگیر شد.

دادگاه استانبول هفته گذشته حکم رفع توقیف دارایی ها و اموال رضا ضراب را صادر کرد.

رضا ضراب تاجر ایرانی که شهروند ترکیه نیز هست، متهم به پول شویی و تخلف در تجارت طلا و انتقال ارز شده است.

خاورم**2012**230**1586
کد N126518