در مراسم تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید عربستان

ظریف: روابط خوب ایران و عربستان به نفع دو کشور و منطقه است

سیاسی

عبدالرحمن بن غرمان الشهری، سفیر جدید عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران صبح یک‌شنبه ضمن دیدار و گفت‌وگو با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ظریف در این دیدار با اشاره به اولویت جمهوری اسلامی ایران به خصوص اهتمام دولت جدید در توسعه و گسترش روابط با همه کشورهای همسایه و مسلمان به ویژه عربستان سعودی، بر جایگاه و نقش دو کشور بزرگ و مسلمان در منطقه و جهان تاکید کرد.

او هم‌چنین روابط تهران و ریاض را در عرصه دوجانبه روابطی مبتنی بر عناصر و مبانی همسایگی و مشترکات دینی و فرهنگی خوب توصیف کرد و در عین حال ظرفیت‌ها و زمینه‌های گسترش و تقویت روابط را در راستای تقویت روابطی برادرانه و همکاری‌های دوستانه گسترده و وسیع دانست.

وی هم‌چنین با اشاره به فرصت‌ها و چالش‌های موجود در عرصه منطقه‌یی و بین‌المللی و زمینه‌های همکاری مشترک در راستای مصالح و منافع دو کشور، روابط خوب بین ایران و عربستان به‌عنوان دو کشور مهم و موثر را به نفع دو کشور، منطقه و جهان اسلام و همه دنیا دانست و تاکید کرد: باید با نگاهی واقع‌بینانه رو به جلو حرکت کنیم.

وزیر امور خارجه هم‌چنین ابراز امیدواری کرد سفیر جدید عربستان در ماموریت مهم خود در جهت گشودن صفحه جدیدی در روابط بین دو کشور و توسعه همه جانبه روابط موفق باشد.

عبدالرحمن بن غرمان الشهری، سفیر جدید عربستان سعودی نیز در این دیدار با تاکید بر استقبال مجموعه کشورهای منطقه از جمله مقامات عالی‌رتبه کشورش از رویکرد و تعامل سازنده کشورمان در دوره جدید، ایران و عربستان را دو کشور بزرگ در منطقه توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد با عزم و اراده حکیمانه رهبران دو کشور، شاهد روابط خوب و متین بین دو کشور همسایه و مسلمان باشیم.

او هم‌چنین تاکید کرد همه توان و ظرفیت خود و سفارت را در جهت توسعه و ارتقای بیش از پیش روابطی متین، دوستانه بین دو کشور به‌کار خواهد گرفت تا شاهد دوره جدیدی از روابط برادرانه بین دو کشور مسلمان و بزرگ باشیم.

انتهای پیام

کد N126389