تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید بروندی به وزیر خارجه کشورمان

سیاسی

عمر نذرین‌بر، سفیر جدید بروندی در جمهوری اسلامی ایران صبح یک‌شنبه ضمن دیدار و گفت‌وگو با وزیر امور خارجه کشورمان، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط و مناسبات بین بروندی و ایران خاطرنشان کرد: به روابط با آفریقا به خصوص کشور دوست بروندی اهمیت زیادی قائل هستیم و بر نقش بروندی در مجامع بین‌المللی و اتحادیه آفریقا ارج می‌نهیم.

او با اشاره به زمینه‌های متعدد برای گسترش بیش از پیش روابط در سطح دوجانبه افزود: قاره آفریقا از جمله کشور بروندی با منابع گسترده طبیعی ظرفیت زیادی برای حضور و فعالیت بخش‌های مختلف و علاقمند به‌خصوص بخش‌های خصوصی ایران برای اجرای طرح‌های عمرانی دارد.

ظریف همکاری و رایزنی دو کشور در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی را نیز در راستای منافع دو کشور ارزشمند و مفید دانست.

وی با آرزوی موفقیت برای سفیر جدید بروندی در جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد در دوران جدید روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد و بر تداوم حمایت‌های ایران از این روند و هم‌چنین کمک به مردم سیل‌زده بروندی در این شرایط سخت تاکید کرد.

عمر نذرین بر، سفیر جدید بروندی در تهران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضورش در کشور بزرگ و مسلمان ایران و تمجید از شخصیت برجسته حضرت امام خمینی (ره) سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به دولت و مردم ایران تبریک گفت و بر توجه ویژه رییس‌جمهور کشورش برای توسعه و گسترش روابط همه جانبه با ایران تاکید کرد.

او اظهار کرد: با توجه سابقه خوب و دوستانه روابط دو طرف، همه توان خود را برای توسعه روابط به‌کار خواهم گرفت و امیدوارم با حمایت و کمک دوستان ایرانی روند روابط دو کشور بیش از پیش گسترش و تحکیم یابد.

وی هم‌چنین از رویکرد جدید و دیپلماسی فعال دولت جدید ایران و دستاوردهای کشورمان در عرصه بین المللی تمجید و تحسین کرد.

انتهای پیام

کد N126388