اولین جلسه محاکمه مرسی و رهبران اخوان‌المسلمین به اتهام جاسوسی علیه مصر

مصر

دادگاه کیفری قاهره امروز (یکشنبه) نخستین جلسه محاکمه محمد مرسی و 35 تن دیگر از رهبران اخوان المسلمین را به اتهام جاسوسی علیه مصر برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سایت اینترنتی النشره گزارش داد: دادگاه کیفری قاهره امروز نخستین جلسه محاکمه محمد مرسی و 35 تن دیگر از رهبران اخوان المسلمین را به اتهام جاسوسی علیه مصر برگزار می‌کند.

در همین راستا منابع محلی گزارش دادند هواپیمای محمد مرسی،‌ رئیس جمهوری برکنار شده مصر برای حضور وی در آکادمی پلیس به پرواز درآمد.

وکلای مدافع محمد مرسی و دیگر متهمان این پرونده اعلام کردند که درخواست خود را جهت آگاهی از کیفرخواست مطرح خواهند کرد.

دادگاه امروز نیز در قفس شیشه‌ای برگزار می‌شود که به گفته وکلای مدافع از این طریق متهمان از کمترین حقوق برای ارتباط با وکلای مدافع خود برخوردار نخواهند شد.

پیشتر شعبان الشامی، رئیس دادگاه کیفری قاهره اعلام کرد که رخدادهای نخستین جلسه محاکمه تنها از طریق تلویزیون مصر پخش می‌شود و به خبرنگاران تلویزیون مصر و دوربین‌ها و تجهیزات آنها اجازه وارد شدن به مقر دادگاه در آکادمی پلیس داده شده است.

رئیس دادگاه تصریح کرد: با وجود اینکه پیشتر با شرط علنی بودن جلسه دادگاه از طریق حضور رسانه‌ها موافقت شده بود اما پس از مدتی با این امر توافق حاصل شد که رخدادهای دادگاه از طریق تلویزیون پخش شود تا این فرصت در اختیار افکار عمومی قرار گیرد تا رخدادهای جلسه دادگاه را پیگیری کنند.

دادستانی کل مصر محمد مرسی و دیگر متهمان را به جاسوسی با سازمان‌ها و طرف‌های خارجی و فاش کردن اطلاعات محرمانه در خصوص امنیت ملی و هماهنگی با گروه‌های تندرو در داخل و خارج مصر با هدف انجام عملیات تروریستی در خاک مصر متهم کرد.

آموزش‌های نظامی جهت تحقق اهداف گروه بین‌المللی اخوان المسلمین و همچنین انجام اقداماتی که به استقلال، تمامیت ارضی و وحدت مصر لطمه وارد می‌کند از دیگر اتهاماتی است که دادستانی کل مصر علیه محمد مرسی و دیگر متهمان مطرح کرده است.

انتهای پیام

کد N126026