تظاهرات حامیان محمد مرسی با شعار "رابعه نماد انقلاب است"

مصر

با گذشت شش ماه از وقایع میدان‌های "رابعه العدویه" و "النهضه" در قاهره، جمعی از حامیان اخوان المسلمین مصر روز شنبه تظاهراتی را تحت عنوان هفته "میدان رابعه العدویه نماد انقلاب است" برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جمعی از هواداران اخوان المسلمین مصر با برگزاری تظاهراتی تحت عنوان هفته "میدان رابعه العدویه نماد انقلاب است" در استان‌های مختلف مصر از جمله استان الدقهلیه و اسکندریه خواهان بازگشت "مشروعیت"، تحقق دموکراسی و برکناری "نظام کودتا" شدند.

زنان مصری عضو جنبش "زنان علیه کودتا" نیز در جنوب قاهره با تشکیل زنجیره‌های انسانی آزادی زندانیان زنی که در جریان اعتراضات بازداشت شدند را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی "کودتای نظامی" مصر و اقدامات سرکوبگرانه نظام کنونی علیه تظاهرکنندگان را محکوم کرده و خواهان بازگشت محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده مصر به قدرت و تحقق دموکراسی در این کشور شدند.

با گذشت شش ماه از وقایع میدان‌های "رابعه العدویه" و "النهضه" در مصر ائتلاف‌ حمایت از مشروعیت از مردم این کشور خواست هفته جاری را با عنوان "میدان رابعه العدویه نماد انقلاب است" به خیابان‌ها آمده و تظاهرات برگزار کنند.

پس از برکناری محمد مرسی حامیان وی در میدان رابعه‌العدویه در قاهره و النهضه در جزیره تحصن کردند که تحصن آن‌ها با حمله نیروهای امنیتی مصر و کشته و زخمی شدن صدها تن پایان یافت.

انتهای پیام

کد N126020