حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایسنا:

به نتیجه نرسیدن ژنو 2 از ابتدا نیز قابل پیش‌بینی بود

سیاسی

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه پیش از برگزاری اجلاس ژنو 2 به نتیجه نرسیدن این اجلاس قابل پیش‌بینی بود، گفت که آمریکایی‌ها و حامیانش باید اجازه دهند تا آینده سوریه توسط مردم این کشور در پای صندوق‌های رای مشخص شود.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به اتمام بی‌نتیجه اجلاس ژنو 2 در مورد سوریه، گفت: ما قبل از برگزاری این اجلاس پیش‌بینی کردیم که این نشست بدون نتیجه به پایان می‌رسد. صدها ژنو این‌چنینی هم برگزار شود باز هم این اجلاس به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

وی تاکید کرد: تعیین تکلیف صحنه آینده سوریه توسط مردم این کشور در پای صندوق‌های رای مشخص می‌شود. طبیعتا برگزاری اجلاس و ژنوهای مختلف نمی‌تواند وضعیت مردم سوریه را تعیین نماید.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه تروریست‌ها با حمایت آمریکایی‌ها مردم بی‌گناه را می‌کشند، گفت: آمریکایی‌ها نباید در خلال برگزاری اجلاس‌های مختلف مردم بی‌گناه را قتل عام کنند. آنها حقوق بشر را زیر پا می‌گذارند و جنایت‌کارند اما نباید فرض شود که چون آمریکایی‌ها مردم را می‌کشند مردم باید دستشان را بالا بگیرند و زیر بار حرف زور آنها بروند.

حقیقت‌پور با بیان اینکه آمریکایی‌ها و غربی‌ها در موضوع حقوق بشر و دموکراسی، حرف‌های دروغ و غیر‌واقع می‌زنند، افزود: حقوق حیوانات برای آنها مهم‌تر از حقوق زنان است. نمونه این رویکرد را می‌توان در عملکرد آمریکایی‌ها در مورد مردم سوریه دید که آنها از تروریست‌ها برای کشتن مردم بی‌گناه سوریه حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تکلیف سوریه با برگزاری انتخابات در سال جاری میلادی مشخص می‌شود، گفت: اکنون نیز وضعیت در سوریه در حال تغییر به نفع مردم است به طوری که تمام اراذل و اوباش و تروریست‌ها در حال بیرون رفتن از این کشور هستند و آنها شکست خورده‌اند.

به گفته وی، مردم تا زمان انتخابات پای این کشور ایستاده‌اند و می‌خواهند خود تکلیف‌شان را مشخص کنند.

انتهای پیام

کد N126012