سردار شعبانی: تمام گزینه‏‌های دشمن سوخته است؛باید تا اینجای کار به دولت آفرین گفت

سیاسی

استاد دانشگاه امام حسین(ع) گفت: دشمن تمام گزینه‏‌های روی میز خود را علیه ما به کار بسته است و امروز هیچ گزینه‏‌ای روی میز ندارد و فقط با گزینه‏‌های امتحان شده و سوخته خود را سرگرم می‏‌کند تا تسلای خاطرش باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان، سردار محمد شعبانی که در یادواره 22 شهید روستای دیزج در حسینیه روستای دیزج شاهرود سخن می‌گفت،با اشاره به سیره شهدا گفت:شهدا نوع مرگ‌شان را خودشان انتخاب کردند،اگر اکنون می‏‌بینید اسم هر شهید روی کوچه و خیابان‏هاست به خاطر این است که راه شهدا را گم نکنیم. وقتی امام می‏‌فرمایند:«عظمت قدرت ایران شهدا هستند» به این خاطر است که اگر تهدیدات آمریکا را می‏‌بینیم و آنها جرأت جمله را ندارند به خاطر شهدا و قدرت آنهاست. رهبر معظم انقلاب می‏‌فرمایند: «شهدا امامزادگان عشقند که مزارشان زیارتگاه اهل یقین است؛ این از عظمت آنهاست».

وی ادامه داد: قرن حاضر، عصر غلبه مستضعفان بر مستکبران است، اگر قبل از انقلاب الگوی آذربایجان،ستارخان و باقرخان بود، ولی امروزه الگو مردم مسلمان ایران شهدای عزیزی که معادلات جنگ را بر هم زده‏اند قرار گرفته‏‌اند.

شعبانی با اشاره به عملیات والفجر 8 گفت: کارشناسان نظامی از روی تعجب و حیرت اظهار می‏‌کنند این کار از نظر نظامی غیرقابل اجراست اما چگونه نیروهای ایرانی این کار ناشدنی را انجام دادند.

وی افزود: اگر ایثارگری رزمندگان ما نبود، امروز نیز مانند شاهان گذشته بایستی قسمتی از خاک عزیزمان را به دشمن واگذار می‏‌کردیم و این قدرت ایمان و خودباوری رزمندگان بود که این همه حماسه آفرید.

سردار شعبانی با اشاره به دشمنی‏‌های استکبار علیه ملت ایران گفت: باید به دولت تا اینجا در تلاش‏‌هایش آفرین گفت، اما باید تلاش کند که حق ما را بگیرد.

زیر این دستمال مخملین دست چدنی قرار دارد و باید هوشیار بود و از اخم دشمن نترسید و به لبخند او دلخوش نبود.

استاد دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه از دوران گذار تحریم‏‌ها عبور کرده‌ایم، بیان کرد: دشمن در این 35 سال تمام تلاش خود را کرد تا ما را از صحنه بیرون کند و نتوانست.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین با اشاره به حماسه اقتصادی گفت: ملت ما با حضور 70 درصدی در انتخابات حماسه سیاسی را خلق کردند و باید برای عبور از بحران‏‌های پیش رو حماسه اقتصادی را به کار بست.

وی با بیان اینکه دیوار تحریم‏‌ها تَرَک برداشته است، افزود: امروز از کشورهای مختلف برای برقراری رابطه اقتصادی به ایران می‏‌آیند و اینها همه به خاطر تحمل ملت ما فشار کشورهای دیگری است که از تحریم‏‌ها ضربه می‏‌بینند و به آمریکا فشار می‏‌آورند.

شعبانی با اشاره به سخنان مسئولان آمریکایی بر علیه ملت ما گفت: دولت باید پاسخ قاطع به این زبان درازی‏‌ها بدهد و ملت ما نیز در 22 بهمن ماه جواب این یاوه گویی‏‌ها را داد. در 22 بهمن ملت ما با حضور در صحنه و خلق حماسه‏‌ای دیگر جواب سخنان مذبوحانه آمریکا را قاطع و محکم داد و آنها را بار دیگر در شوک فرو برد.

روستای دیزج در پنج کیلومتری جنوب شاهرود قرار دارد و در دوران دفاع‌مقدس 22 شهید تقدیم انقلاب کرده که از آن جمله می‏‌توان به شهیدان حسن عابدینی،عباس فرومدی، علیمحمد حیدری، علیمحمدی و لطفی اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N126000