قائم مقام رئیس سازمان اوقاف:

گردشگری مذهبی نقش مهمی در توسعه بقاع متبرکه دارد

سازمان اوقاف

قائم مقام رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: توسعه امامزاده‌ها و بقاع متبرکه در کشور نیازمند مشارکت مردم بویژه خیران است.

قائم مقام رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: توسعه امامزاده‌ها و بقاع متبرکه در کشور نیازمند مشارکت مردم بویژه خیران است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالرضا عابد در نشستی با استاندار و مسئولان استان قزوین افزود: در این راه باید با عزم جدی و نیت الهی وارد شده و کارهای عمرانی را در امامزاده‌ها به خوبی پیش ببریم.

وی اظهار کرد: با تشکیل مجمع خیران امامزاده و بقاع متبرکه می‌توانیم از مشارکت بسیار تعیین کننده و موثر خیرین و افراد مذهبی برای طرح‌های توسعه و نوسازی اماکن مقدس به خوبی استفاده کنیم.

رئیس بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور خاطرنشان کرد: فعالیت هیات امنای امامزاده‌ها بسیار مهم است و این افراد نباید وابسته به جناح، گروه و تشکل سیاسی خاصی باشند بلکه باید در جایگاهی باشند تا در جلب اعتماد عمومی و تسریع پروژه موثر عمل کنند.

قائم مقام رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، به اجرای طرح توسعه امامزاده حسین (ع) شهر قزوین اشاره کرد و افزود: برای توسعه این طرح سازمان اوقاف آمادگی کامل دارد و ارائه پرداخت تسهیلات بانکی را پیگیری می‌کند.

عابد ادامه داد: پیگیری مستمر استاندار قزوین برای اجرایی شدن طرح توسعه امامزاده حسین و عزم جدی مدیران برای این کار ارزشمند قابل تقدیر است و ما هم در این کار خیر که تضمین کننده دنیا و آخرت همه فعالان این بخش است مساعدت لازم را انجام می‌دهیم.

به گفته وی، طرح توسعه امامزاده حسین (ع) قزوین از کارهای بزرگ ملی است که هم هزینه زیادی لازم دارد و هم زمان، اما با عزم جدی مسئولان و خیران و مشارکت مردم این کار می‌تواند با سرعت بیشتری اجرایی شود.

این مسئول یادآورشد: گردشگری مذهبی از طرح‌های مهمی است که در صورت توسعه و نوسازی امامزاده‌ها می‌تواند مورد استقبال قرار گیرد و مسئولان اوقاف هم در این حوزه جدی هستند.

انتهای پیام

کد N125668