تقدیر قوه قضاییه از فیلم‌های قانون‌مدار جشنواره فجر

قوه قضاييه,جشنواره فجر

معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه از حضور این معاونت در بخش تجلی اراده ملی سی و دومین جشنواره فیلم فجر خبر داد.

معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه از حضور این معاونت در بخش تجلی اراده ملی سی و دومین جشنواره فیلم فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمحسن حاجی‌باباییان گفت: قوه قضاییه از فیلم‌ها و افراد برگزیده به انتخاب هیات داوران تقدیر می‌کند.

جواد طوسی منتقد پیشکسوت و قاضی باسابقه، رسول توکلی بازیگر اصفهانی، داوود سماواتی و پرنیان قوام، نماینده قوه قضاییه به تماشای اکثریت قریب به اتفاق فیلم‌های این دوره نشستند و در چند محور آثار را مورد ارزیابی و داوری قرار دادند.

از جمله معیارهای فیلم برگزیده از منظر داوران قوه قضاییه می‌توان به آشنا کردن مردم با حقوق قانونی، رعایت قانون، قانون‌مداری، پرهیز از قانون‌گریزی، طی شدن مراحل قانونی در محاکم قضایی و دادگاه‌های دادگستری، تاکید بر جنبه‌های پیشگیرانه قانون، توجه به بحث اهمیت بنیاد خانواده، احترام به ارزش‌ها و اعتقادات مردم و پرهیز از سیاه‌نمایی در روایت داستان اشاره کرد.

گرچه به گفته توکلی، بسیاری از فیلم‌های جشنواره سی ودوم با درصدهای بسیار کم این معیارها را رعایت کرده‌اند و در چند فیلم نیز بحث قانون‌ شکنی ترویج شده است.

بخش جنبی تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر در آینده نزدیک برگزار و در آن از فیلم‌های برتر نهادها و ارگان‌های مختلف تقدیر می‌شود.

انتهای پیام

کد N125667