کرزای: مخالف حضور محدود نیروهای ناتو در افغانستان نیستم

سیاسی

رئیس‌جمهوری افغانستان برای کاهش نگرانی‌های هند درباره بازگشت ناآرامی به افغانستان پس از خروج نظامیان ناتو گفت، مخالف حضور محدود نیروهای بین‌المللی در افغانستان نیست.

رئیس‌جمهوری افغانستان برای کاهش نگرانی‌های هند درباره بازگشت ناآرامی به افغانستان پس از خروج نظامیان ناتو گفت، مخالف حضور محدود نیروهای بین‌المللی در افغانستان نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته تایمز آو ایندیا، "حامد کرزای"، رئیس جمهوری افغانستان در جریان ملاقات با "سلمان خورشید"، وزیر امور خارجه هند در دانشگاه ملی علوم و تکنولوژی کشاورزی در قندهار درباره مسائل امنیتی شامل عدم امضای توافقنامه امنیتی دو جانبه با آمریکا صحبت کرد و گفت: من مخالف حضور محدود نیروهای ناتو در افغانستان نیستم اما این حضور باید به منبعی از حمایت برای افغانستان بدل شود و پاکستان و آمریکا باید از افغانستان حمایت کنند.

وزیر امور خارجه هند نیز با اعلام اینکه دهلی‌نو می‌خواهد تعدادی از نیروهای بین‌المللی در افغانستان بمانند، گفت: کرزای در این برهه برآوردی دقیق درباره عدم امضای این توافقنامه امنیتی داشته است. سلمان خورشید همچنین نیروهای امنیتی افغان را در برقراری و تضمین صلح در این کشور مورد ستایش قرار داد.

کرزای نیز از دریافت تجهیزات نظامی از جانب هند تقدیر به عمل آورد و افزود: ما از این بابت بسیار راضی هستیم چرا که هند با وجود آنکه یک کشور اهداکننده نیست، به کمک افغانستان شنافته است.

وزیر امور خارجه هند با اعلام اینکه از جامعه بین‌الملل خواسته تا به تعهدات خود درباره احیای ارتش ملی و پلیس ملی افغانستان پایبند بماند، گفت: تهدید اصلی برای امنیت و ثبات داخلی افغانستان تروریسم و افراط‌گرایی است که مردم این کشور را هدف قرار می‌دهد. دو کشور سال‌هاست که با این تهدید مواجه هستند و اهمیت آن را درک می‌کنند پس باید از نزدیک با یکدیگر برای مقابله با این اهریمن همکاری داشته باشند.

انتهای پیام

کد N125468