دمشق اسامی هیات مخالفان در ژنو را در فهرست تروریستی قرار داد

سیاسی

دولت سوریه اسامی اعضای هیات مخالفان در مذاکرات ژنو 2 را در فهرست تروریست‌های تحت تعقیب خود قرار داده و اموال و دارایی‌های آنها را مصادره کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی که خواستند نامشان فاش نشود مدعی شد: ائتلاف مخالفان سوریه هنوز از این تصمیم اطلاعی ندارد و تنها نسخه‌ای از تصمیم وزارت دادگستری سوریه هفته گذشته در پایگاه "همه ما همکاریم" وابسته به دولت سوریه منتشر شد. در این یادداشت تاکید شده که دارایی‌های هیات مذاکره کننده بر اساس قانون مبارزه با تروریسم سال 2012 مصادره می‌شود.

یک دیپلمات غربی نیز در این خصوص گفت: برخی مذاکره‌کنندگان مخالف سوریه چند روز قبل متوجه شده‌اند که اسامی اکثر آنها در فهرست تروریستی که شامل 1500 تن از فعالان و مخالفان نظام سوریه است ثبت شده است.

این دیپلمات در ادامه تاکید کرد: سهیر الاتاسی یکی از اعضای هیات مخالفان این موضوع را فهمید و پس از اطلاع از این مساله گریست.

در همین راستا بشار الجعفری، نماینده دایم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که این تصمیم وزارت دادگستری دو ماه پیش از نشسست ژنو 2 صورت گرفته و ارتباطی به این نشست ندارد چرا که هر کس با مساله مبارزه با تروریسم مخالفت کند خود جزو تروریست‌ها است.

انتهای پیام

کد N125290