حشمتیان: احزاب می‌توانند مانع اقدامات افراطی و خودسرانه شوند

سیاسی

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی گفت: اگر احزاب و جریان‌های سیاسی تندروی نکنند، دیگر شاهد حرکات افراطی و خودسرانه نخواهیم بود.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی گفت: اگر احزاب و جریان‌های سیاسی تندروی نکنند، دیگر شاهد حرکات افراطی و خودسرانه نخواهیم بود.

قدرت‌علی حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "ریشه اختلافات در احزاب نهفته است"، اظهار کرد: برخی از احزاب تندروی و برخی نیز کندروی می‌کنند. این در شرایطی است که دولت میانه‌رو و فراجناحی روی کار آمده است و معتدل‌های اصولگرایان‌، اصلاح‌طلبان و میانه‌روها باید با وحدت و همکاری با هم تعامل داشته باشند.

این فعال سیاسی افزود: در روز 22 بهمن که اکثر دنیا به ایران چشم دوخته بود، ملت پای کار آمد اما حواشی‌ای نیز به دلیل همین تندرویی‌های جناحی شکل گرفت که پسندیده نبود. وزارت کشور از چندی قبل برای تقویت احزاب فعال شده و جلسات هم‌اندیشی با احزاب برگزار کرده است که البته باید از همه جریان‌ها استفاده کند و به اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان اکتفا نکند. چنین جلساتی موجب همدلی و وحدت احزاب و مانع ایجاد تندروی در احزاب می‌شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه "تندروها همواره به مردم و نظام ضربه زده‌اند"، خاطرنشان کرد: در شرایطی که مذاکرات هسته‌ای در جریان است باید حضور احزاب و جریان‌های مختلف پررنگ شود. در این زمینه صدا و سیما می‌تواند از همه تفکرات سیاسی کشور برای مناظره دعوت کند تا جریان‌های کشور مواضع خود را در مناظره‌ها بیان کنند تا جریان‌ها به سمت تندروی حرکت نکنند. جناح‌ها همچنین باید از قانون اساسی و ولایت فقیه تبعیت و با همدلی و همکاری به دولت برای حل مشکلات کشور کمک کنند. باید در نظر داشته باشیم که در حال حاضر مسائل اقتصادی در اولویت اول و مسائل سیاسی در اولویت بعدی قرار دارد.

مدیرمسئول نشریه سردار در پایان گفت: در دوران غیبت، رسیدگی به مسائل مذهبی مردم به عهده مراجع مذهبی است. در مسائل سیاسی نیز رسیدگی به مسائل سیاسی مردم باید به عهده احزاب باشد. البته احزاب باید به نیازهای مردم نیز توجه کرده و از تندروی در مسائل سیاسی خودداری کنند. مردم اکنون از تندروی خسته شده‌اند و اعتدال‌گرایی، رمز همدلی مردم و مسئولان است.

انتهای پیام

کد N125270