مسکو: از مذاکرات 2 کره استقبال می‌کنیم

دولت روسیه از مذاکراتی که اخیرا و برای اولین بار در هفت سال اخیر میان کره شمالی و کره جنوبی انجام شد، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: نمی توانیم از مذاکرات سطح بالایی که در هفته گذشته میان سئول و پیونگ‌یانگ برای اولین بار در هفت سال اخیر برگزار شد، استقبال نکنیم. غیرمنطقی است که در این مرحله انتظار داشته باشیم که دو کره بتوانند تمام اختلافات و مشکلات خود را در یک یا دو دیدار حل و فصل کنند. صرف‌نظر از همه چیز، مقامات بلندپایه کره شمالی و کره جنوبی به تبادل نظر درباره دیدگاه‌ها و نظرات خود مبادرت ورزیده و در آرامش حرف‌های یکدیگر را گوش کرده اند.

الکساندر لوکاشویچ خاطرنشان کرد، دولت روسیه امیدوار است که مذاکرات میان دو کره ادامه داشته باشد و به تنش‌زدایی در شبه‌جزیره کره منجر شود.

مقامات بلندپایه دو کره برای اولین بار از سال 2007 تا کنون، در روستای مرزی پانمونجوم در نشستی مشترک شرکت کردند. مذاکرات مسئولان عالی‌رتبه دو کره در این روستای مرزی با محوریت برنامه دیدار خانواده‌های جداافتاده دو کشور صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری نووستی، اولین دیدار خانواده‌های جداافتاده دو کره در سال 1985 انجام شد و پس از آن برگزاری این دیدارها به مدت 15 سال متوقف شد تا این که بار دیگر در سال 2000 از سر گرفته شد.

انتهای پیام

کد N125103